Resultat Trosa Stadslopp 2009

2009-07-18 07:19:26

Created by SiTiming © Neptron 2009

1 Herrar

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Split Split Split Split Tid Tid Efter Pace

1

3 Adil Bouafif Hässelby SK 78 00:05:5500:11:4900:17:5600:24:05 26:40 02:59

2

1 Erik Sjöqvist Enhörna IF 72 00:05:5500:11:4900:18:0300:24:28 27:12 0:32 03:03

3

6 Lars Johansson Enhörna IF 85 00:05:5500:11:5600:18:1900:24:45 27:23 0:43 03:04

4

4 Patrik Engström FK Studenterna 77 00:06:2000:12:3500:19:0600:25:34 28:01 1:21 03:08

5

99 Mikael Andersson Vallentuna FK 86 00:06:2000:12:3600:19:0600:25:33 28:05 1:25 03:09

6

7 Marek Poszepczynski Enhörna IF 75 00:06:1900:12:3500:19:0600:25:34 28:12 1:31 03:10

7

267 Oskar Majling Hässelby SK 86 00:06:2000:12:3600:19:1200:25:57 28:39 1:59 03:13

8

98 Brian Nielsen Fredrikshof FIF 76 00:06:2300:12:5900:19:4900:26:40 29:25 2:45 03:18

9

16 Björn Torssell Hässelby SK 74 00:06:2300:13:0000:19:5400:26:52 29:38 2:57 03:19

10

63 Mikael Zetterberg GoIF Tjalve 76 00:06:2500:13:0100:19:5300:26:53 29:38 2:58 03:19

11

84 Markus Grönroos GoIF Tjalve 79 00:06:2400:13:0000:19:5600:27:00 29:49 3:09 03:21

12

26 Staffan Wennerstad FK Studenterna 78 00:06:3700:13:2200:20:2500:27:19 29:58 3:17 03:22

13

10 Oskar Kanmert-Gustafsson Hammarby IF 84 00:06:2600:13:0500:20:0600:27:14 29:59 3:19 03:22

14

18 Jonas Andersson IK Akele 87 00:06:2500:13:0600:20:0600:27:19 30:06 3:25 03:22

15

25 Mattias Jonsson-Korpelin Enhörna IF 89 00:06:3900:13:2300:20:2900:27:36 30:17 3:37 03:24

16

268 Peter Ngarariga Hässelby SK 84 00:06:2600:13:1300:20:2400:27:35 30:18 3:37 03:24

17

12 Lorenzo Nesi FK Studenterna 65 00:06:3900:13:2300:20:2900:27:38 30:29 3:48 03:25

18

168 Richard Blom Trosa 75 00:06:4000:13:2300:20:3100:27:43 30:36 3:55 03:26

19

20 Jonas Larsson FK Studenterna 71 00:06:4500:13:3400:20:4400:27:56 30:42 4:02 03:27

20

121 Anders Folkesson FK Studenterna 79 00:06:4500:13:3200:20:4400:28:01 30:51 4:11 03:28

21

186 Sune Södergrann Tullinge SK 60 00:06:3700:13:2800:20:4100:28:03 31:03 4:23 03:29

22

15 Patrik Eklund FK Studenterna 82 00:06:4200:13:3300:20:5000:28:12 31:08 4:28 03:29

23

14 Fredrik Sohlberg FK Studenterna 72 00:06:5300:13:4800:21:0300:28:26 31:13 4:33 03:30

24

28 Rasmus Söderberg Enhörna IF 93 00:06:4100:13:4300:21:0400:28:26 31:18 4:37 03:31

25

100 Erik Norén Vallentuna FK 76 00:06:4600:13:3900:21:0400:28:34 31:29 4:48 03:32

26

183 Peter Koolmeister Fredrikshofs IF 68 00:06:5100:13:5400:21:1700:28:37 31:29 4:48 03:32

27

153 Christian Kock FK Studenterna 84 00:06:4600:13:4000:21:0400:28:30 31:30 4:49 03:32

28

104 jens sethzman FK Studenterna 66 00:06:5300:13:5300:21:1400:28:38 31:31 4:50 03:32

29

35 Niclas Sjögren FK Studenterna 76 00:06:4900:13:5300:21:1500:28:40 31:31 4:51 03:32

30

24 Henrik Tiberg FK Studenterna 76 00:06:4200:13:3700:21:0300:28:36 31:35 4:55 03:33

31

38 Markus Nikula 72 00:07:0500:14:0900:21:2500:28:45 31:36 4:56 03:33

32

21 Mattias Reimer Turebergs FK 68 00:06:4000:13:4100:21:1100:28:42 31:43 5:03 03:33

33

23 Olof Norberg FK Studenterna 80 00:06:4200:13:3300:20:5500:28:48 31:57 5:17 03:35

34

117 Erik Anderson FK Studenterna 81 00:06:4500:13:4400:21:1800:29:03 32:02 5:22 03:36

35

135 Karl Rönnby Enhörna IF 91 00:06:3900:13:3500:21:0900:28:53 32:05 5:24 03:36

36

181 Simon Lundell Vakkuri Enhörna IF 93 00:06:3900:13:4100:21:0400:29:03 32:12 5:32 03:37

37

31 Mikael Johansson FK Studenterna 77 00:07:0000:14:0800:21:3400:29:10 32:13 5:33 03:37

38

154 Jonas Sandbergs TeamSkavsåret if Järfälla 73 00:07:0900:14:2000:21:5000:29:25 32:18 5:37 03:37

39

5 Abdel Fadlouallah MAS 75 00:06:4400:13:5700:21:3100:29:20 32:25 5:44 03:38

40

40 Petri Helminen FK Studenterna 64 00:06:5500:14:0200:21:5300:29:31 32:32 5:51 03:39

41

270 Daniel Karlsson Uppsala LK 78 00:07:0400:14:1900:21:5400:29:37 32:43 6:03 03:40

42

147 Jan-Olof Andersson Roslagsbro IF 65 00:06:5400:14:1100:21:5100:29:41 32:45 6:05 03:40

43

3034 Sacke Chalkias Humanprogress 68 00:05:4200:13:3300:21:3800:29:46 32:54 6:13 03:41

44

13 Karl Werner FK Studenterna 78 00:06:3700:13:2800:21:5000:30:08 33:03 6:22 03:42

45

194 Per Johansson Stjärnhov 69 00:07:1600:14:3300:22:1500:30:03 33:05 6:24 03:43

46

148 Tim Bjärengren OK Hällen 91 00:07:1700:14:4100:22:2200:30:14 33:08 6:28 03:43

47

67 Micke Sjöblom Team Stockholm maraton 63 00:07:0000:14:1400:21:5800:29:58 33:09 6:29 03:43

48

111 Tom Axelsson Sorunda if 69 00:06:5500:14:1200:21:5800:30:03 33:11 6:31 03:43

49

195 Michael Mård FK Studenterna 77 00:07:2400:14:5000:22:3200:30:16 33:15 6:35 03:44

50

126 Göran Nilsson FK Studenterna 58 00:07:2000:14:4900:22:3200:30:18 33:20 6:39 03:44

51

110 Patrick Pring Tullinge-Tumba FF/Friidrott 65 00:07:0800:14:3500:22:2200:30:20 33:22 6:41 03:44

52

176 Anders Brunander Sollentuna 70 00:07:0300:14:2200:22:1100:30:14 33:31 6:51 03:46

53

112 Anders Clarin Stockholm City Triathlon 83 00:07:2600:14:5900:22:4800:30:37 33:31 6:51 03:46

54

116 Marcus Carlsson SLK Oxelösund 92 00:07:1800:14:5600:22:3600:30:35 33:32 6:52 03:46

55

101 Fredrik Wachsner Vallentuna FK 70 00:07:1000:14:3300:22:2300:30:30 33:33 6:52 03:46

56

82 Magnus Hedström Nora gård 67 00:07:0700:14:3300:22:2600:30:38 33:51 7:10 03:48

57

118 Magnus Axelsson FK Studenterna 78 00:07:1700:14:5200:22:4700:30:49 33:52 7:12 03:48

58

66 Jonny Forslund Vadsbro Bygg 76 00:07:0200:14:2900:22:3600:30:52 33:53 7:13 03:48

58

143 Raul Garcia SÅFIF 59 00:07:0100:14:2600:22:2600:30:40 33:53 7:13 03:48

60

120 Mikael Boström FK Studenterna 69 00:07:2900:15:0500:22:5200:30:50 33:56 7:16 03:48

61

156 Per Nilsson Hargs BK Runners 79 00:07:3700:15:0600:22:5600:30:50 33:58 7:17 03:49

62

3033 Razmuz Vedin Frisk Arkitektur AB 93 00:06:5500:14:2800:22:3200:30:48 33:58 7:18 03:49

63

3031 Mats Blomkvist Stockholm 72 00:07:2700:14:5900:22:4800:30:50 34:00 7:20 03:49

64

109 Anders Magnus Andersen FK Studenterna 81 00:07:2100:14:5300:22:5300:31:05 34:09 7:29 03:50

65

140 Ulf Hylander SLK Oxelösund 59 00:07:3300:15:0700:23:1700:31:15 34:13 7:32 03:50

66

81 Robert Forsén Löthens Goif 67 00:07:2600:14:5900:22:5600:31:02 34:14 7:33 03:50

67

33 Andreas Karlsson Siemens 80 00:07:1100:14:5700:22:5900:31:10 34:14 7:33 03:50

68

64 Roger Sten SLK Oxelösund 73 00:07:2900:15:0700:23:0500:31:09 34:14 7:34 03:50

69

107 Mattias Käck Sol Tranås 83 00:07:1700:14:5600:22:5600:31:01 34:15 7:34 03:50

70

130 Kristoffer Tunander FK Studenterna 72 00:07:2500:14:5400:22:5400:31:06 34:16 7:36 03:51

71

149 Per Erik Eriksson StiL 73 00:07:4000:15:2100:23:1500:31:15 34:19 7:39 03:51

72

142 Anders Eriksson Sköldinge IF 67 00:07:3200:15:0500:23:0700:31:15 34:21 7:40 03:51

73

123 Olle Jorinder FK Studenterna 62 00:07:3000:15:0700:23:0500:31:08 34:21 7:41 03:51

74

137 Erik Berggren Tullinge SK 67 00:07:3700:15:1800:23:1700:31:16 34:23 7:43 03:51

75

75 Göran Sjögren SPIK 69 00:07:0900:14:5000:23:0100:31:18 34:25 7:45 03:52

76

89 Andreas Karlsson Trosa Vagnhärad CK 79 00:07:1400:14:5800:23:0300:31:16 34:28 7:48 03:52

77

62 Magnus Dahlberg Hässelby SK 71 00:07:2900:15:0200:23:0200:31:13 34:30 7:50 03:52

78

138 mikael larsson ok hällen 69 00:07:3500:15:2000:23:2400:31:33 34:39 7:59 03:53

79

80 Jonas Öhrn IF Start 69 00:07:4700:15:2900:23:2900:31:29 34:41 8:00 03:53

80

182 Patrik Carlsson IK Jogg SE 80 00:07:3500:15:1400:23:1600:31:29 34:43 8:03 03:54

81

755 Patrich Claesson Enhörna IF 94 00:07:1200:14:5800:23:0400:31:28 34:44 8:03 03:54

82

59 Jörgen Bakken Mockfjärd 72 00:07:3700:15:2200:23:2700:31:30 34:45 8:04 03:54

83

119 Rickard Bellander FK Studenterna 69 00:07:3400:15:1900:23:2000:31:30 34:45 8:05 03:54

84

56 Claes Karlsson Tyresö 67 00:07:3100:15:0700:23:1300:31:36 34:47 8:07 03:54

85

108 Anders Thelemyr Duvbo IK 64 00:07:3400:15:2100:23:3000:31:39 34:49 8:09 03:54

86

136 Jonathan Ottosson Enhörna IF 93 00:06:5900:15:0000:23:2300:31:52 34:50 8:10 03:54

87

174 Tommy Tedelund Hovsjö Rehab 63 00:07:5100:15:3600:23:4000:31:47 34:55 8:15 03:55

88

70 Johan Ohlsson Trosa el 64 00:07:2200:15:0200:23:0800:31:32 34:58 8:18 03:55

89

131 Walter Werner FK Studenterna 76 00:07:5500:15:4300:23:4700:31:50 34:58 8:18 03:55

90

91 Andreas Hettman AstraZeneca IF 75 00:07:4600:15:2900:23:3200:31:48 35:05 8:24 03:56

91

191 Henrik Andersson SKF 76 00:07:3300:15:1800:23:3100:31:54 35:07 8:26 03:56

92

129 Kjell Svedman FK Studenterna 80 00:07:2100:14:5600:23:0000:31:48 35:12 8:32 03:57

93

3035 Adam Hellstadius OK Hällen 91 00:07:3500:15:1900:23:2800:31:51 35:15 8:35 03:57

94

150 Erik Karlsson Scania 59 00:07:5300:15:3100:23:3100:31:58 35:26 8:46 03:58

95

155 Björn Norén Trosa 74 00:07:4800:15:4800:24:1400:32:20 35:27 8:47 03:59

96

1122 Mattias Johansson Årsta Havsbad 74 00:07:3600:15:2900:23:5000:32:14 35:29 8:48 03:59

97

90 Per Kruse Hallstahammar SK 73 00:07:3300:15:1900:23:4000:32:13 35:29 8:48 03:59

98

185 Peppe Winbäck Strängnäs 82 00:07:5700:15:4600:24:0000:32:19 35:31 8:51 03:59

99

61 Joachim Hansson Bandhagens skola 73 00:07:3600:15:2600:23:4500:32:17 35:33 8:53 03:59

100

3032 Mats Johansson SNO 54 00:05:5900:14:0900:22:5300:31:59 35:34 8:54 03:59

101

187 Anders Bengtsson Polarbit 70 00:07:3500:15:2100:23:4100:32:20 35:35 8:55 03:59

102

269 Jonas Ek Rönninge 66 00:07:4600:15:3500:23:4800:32:14 35:37 8:57 04:00

103

1084 Anders Pettersson VÃSTERLJUNG 87 00:07:3600:15:2900:23:4900:32:17 35:39 8:58 04:00

104

1006 Markus Rantanikunnen Södertälje 83 00:08:3000:16:0100:24:0800:32:27 35:39 8:59 04:00

105

4646 Edward Skoog Nyköping 75 00:08:0500:16:0500:24:2400:32:37 35:41 9:00 04:00

106

700 Patrik Ageman Bjurfors 69 00:07:2800:15:3000:23:4500:32:17 35:41 9:00 04:00

107

27 Thomas Källberg Roslagsbro IF 64 00:07:2500:15:1500:23:4100:32:20 35:41 9:01 04:00

108

165 Jörgen Sjöwall Södertälje Hamn 81 00:07:5300:15:4700:24:0000:32:30 35:44 9:04 04:01

109

69 Daniel Nordström Team Sthlm Marathon 73 00:07:2700:15:3200:24:0100:32:29 35:45 9:05 04:01

110

188 Henrik Arwidsson Enskede 84 00:07:4500:15:3800:23:5500:32:36 35:45 9:05 04:01

111

161 Erik Lans Camfil IF 66 00:07:4400:15:3900:24:0100:32:32 35:46 9:06 04:01

112

88 Tomas Hemmingsson Enskededalen 54 00:07:4500:15:3700:23:5900:32:37 35:48 9:08 04:01

113

1206 stefan sjögren Älvsjö 75 00:08:0300:16:1400:24:3700:32:49 35:56 9:16 04:02

114

92 Pegman Zand Fredrikshofs FIF 74 00:07:5200:15:4000:24:0400:32:35 35:57 9:16 04:02

115

127 Fredrik Nöu FK Studenterna 67 00:07:3600:15:2100:23:5100:32:37 35:59 9:19 04:02

116

664 Björn Hallström Triathlon Öst 75 00:08:0300:15:5900:24:1500:32:39 36:00 9:19 04:02

117

567 Marcus Otterström SCB 73 00:07:5900:16:0400:24:2300:32:42 36:00 9:20 04:02

118

192 Thomas Bäverlid Team 42 62 00:08:0900:16:0600:24:2700:32:47 36:02 9:22 04:03

119

73 hans-åhke hellstaf Trosa 55 00:07:4200:15:3400:23:5600:32:36 36:03 9:22 04:03

120

65 Michael Sundin Grödby Runners 74 00:07:3600:15:3300:24:0000:32:40 36:04 9:24 04:03

121

633 Jan Schröder FK Studenterna 58 00:08:0300:16:0200:24:2100:32:53 36:07 9:27 04:03

122

179 Peter Lindblom Astra Zeneca 66 00:08:0200:15:5200:24:0500:32:37 36:12 9:32 04:04

123

86 Tomas Svanström Uppsala Lk 53 00:08:0300:16:0600:24:2800:32:52 36:16 9:36 04:04

124

190 Eddie Andersson Brunelius Måleri 46 00:07:4500:15:4900:24:1800:32:59 36:19 9:39 04:04

125

96 Per-Anders Dahlqvist Gåsinge Dillnäs IF 78 00:07:5300:15:5400:24:2200:33:05 36:21 9:40 04:05

126

1100 Arvid Johansson Team VTC Södertälje 89 00:08:2600:16:3400:24:5600:33:14 36:24 9:43 04:05

127

704 Magnus Jäderberg Kråmö Skärgårdsby 84 00:07:3000:15:4500:24:2700:33:22 36:25 9:45 04:05

128

193 Tommy Söderberg OK Hällen 90 00:07:2000:15:0900:23:5200:32:59 36:26 9:45 04:05

129

196 Tomas Håkansson SNO 78 00:07:3300:15:2300:23:5600:32:56 36:27 9:46 04:05

130

677 Tomas Nordlinder Kråmö Skärgårdsby 84 00:07:3000:15:4600:24:2700:33:23 36:27 9:46 04:05

131

146 Jerry Forslund Mellösa 82 00:07:1000:15:1100:23:5300:32:52 36:28 9:48 04:05

132

41 Roland Kusgård Södertälje/Nykvarn orientering 45 00:07:5100:15:4900:24:1900:33:03 36:37 9:57 04:06

133

122 Leo Heemskerk FK Studenterna 65 00:07:3100:15:3600:24:0800:33:05 36:43 10:03 04:07

134

49 Fredrik Stene Hässelby SK 71 00:07:5900:16:0200:24:3300:33:23 36:44 10:04 04:07

135

658 Jonas Friman Lidingö Saints 90 00:07:4300:16:0000:24:4200:33:30 36:52 10:12 04:08

136

724 Valdemar Nord Stigtomta 75 00:07:4200:15:5900:24:4500:33:31 36:54 10:14 04:08

137

762 Magnus Dahlin Jogg.se 69 00:08:0400:16:0500:24:4300:33:31 37:01 10:21 04:09

138

739 Michael Johansson Järfälla 68 00:08:0500:16:1800:24:5100:33:33 37:03 10:23 04:09

139

180 Stefan Wiklund AIK 72 00:08:2300:16:3600:25:1800:33:43 37:03 10:23 04:09

140

685 Magne Nerland Skyttåsa 65 00:07:5700:16:0700:24:4900:33:38 37:05 10:25 04:10

141

78 Peter Hill Trosa 78 00:07:4500:15:5600:24:3800:33:37 37:07 10:27 04:10

142

170 Andreas Fallberg Rygrans IF 79 00:08:1100:16:1500:24:5100:33:51 37:10 10:30 04:10

143

546 Mattias Allebert DynaMate 80 00:07:4100:16:0000:24:4600:33:41 37:13 10:33 04:10

144

145 Göran Nilsson Perfekt Måleri 73 00:07:4500:15:5600:24:4200:33:42 37:20 10:39 04:11

145

93 Helge Hedenäs Solna 87 00:07:3600:15:5700:24:5000:33:53 37:21 10:40 04:11

146

171 Erik Rygran Rygrans IF 75 00:08:1100:16:1300:24:4800:33:51 37:21 10:41 04:11

147

152 Rikard Jeneskog Tullinge-Tumba FF/ Friidrott 73 00:07:5700:16:0700:24:5400:33:55 37:21 10:41 04:11

148

759 Robert Carlsson OK Hällen 86 00:08:1200:16:3500:25:2400:34:14 37:22 10:42 04:12

149

4636 Roger Styrbjörn Kimstad Goif 57 00:08:0200:16:1100:24:5100:33:49 37:23 10:42 04:12

150

758 Fredrik Carlsson OK Hällen 92 00:07:5100:16:1300:25:0500:34:13 37:24 10:43 04:12

151

652 Lars Edvall Turebergs FK 75 00:08:1200:16:3000:25:1400:34:02 37:24 10:43 04:12

152

573 Peo Rydholm Trosa 73 00:08:2200:16:5000:25:3100:34:06 37:25 10:45 04:12

153

522 Sven Wåhlstam Stockholm 64 00:08:2200:16:3600:25:1000:33:51 37:26 10:45 04:12

154

551 Jonas Tjernlund tullinge 69 00:08:2800:16:4300:25:3000:34:11 37:28 10:48 04:12

155

732 Stefan Johansson Gnesta 67 00:07:5800:16:1100:25:0200:33:59 37:30 10:49 04:12

156

568 Carl-Johan Thell Bosch Rexroth IF 82 00:08:3000:16:4400:25:2400:34:12 37:30 10:49 04:12

157

139 Fredrik Rydén Sälens IF 75 00:08:2200:16:3500:25:1800:34:04 37:31 10:51 04:12

158

667 Herman Degselius Bodens Skidklubb 73 00:08:0300:16:2000:25:1300:34:11 37:33 10:52 04:13

159

83 Jesper Nilsson Ekebo Runners 73 00:08:2300:16:3600:25:1800:34:05 37:34 10:53 04:13

160

598 Bengt Isgård Friskis@Svettis 51 00:08:1700:16:4400:25:3000:34:13 37:37 10:57 04:13

161

4643 Staffan Fredén Roma Club Svezia 66 00:08:2200:16:4000:25:2700:34:18 37:38 10:58 04:13

162

54 Johan Rydén Sälens IF 75 00:08:2200:16:3500:25:1700:34:06 37:40 11:00 04:13

163

74 Daniel Hellmark Team VTC Södertälje 82 00:08:0100:15:5100:25:3800:34:26 37:41 11:01 04:14

164

198 Robert Söderström Nykvarn 82 00:08:2200:16:5800:25:4100:34:29 37:42 11:02 04:14

165

68 Nils Lagerkvist Hällnäs 67 00:07:5700:16:2200:25:1900:34:12 37:42 11:02 04:14

166

166 Tim Palmer London 78 00:08:3300:16:5400:25:2800:34:15 37:43 11:03 04:14

167

151 Björn Källström Axa 78 00:07:5900:16:1300:25:1800:34:11 37:44 11:04 04:14

168

102 Jan Johansson Nynäs IK 68 00:08:1900:16:4500:25:4200:34:30 37:47 11:06 04:14

169

512 Tomas Ulander Älta Tennis Klubb 71 00:08:4800:16:5800:25:3400:34:18 37:47 11:07 04:14

170

614 Jan Gyllenstein Hammarby IF 57 00:08:0200:16:1900:25:0700:34:12 37:48 11:07 04:14

171

638 Simon Martinson IFK Gnesta 86 00:07:5400:16:2300:25:2600:34:23 37:48 11:08 04:14

172

58 Andreas Hoon Krus Eknäs IF 75 00:08:1200:16:3800:25:2900:34:29 37:49 11:09 04:15

173

1163 Anton Fors Kalmar 81 00:08:3600:16:4300:25:2200:34:14 37:49 11:09 04:15

174

859 Christoffer Palm Mölnlycke 86 00:07:5900:16:1900:25:0700:34:23 37:51 11:10 04:15

175

616 Uffe Gustavsson Nynäs IK 60 00:08:1900:16:4300:25:3000:34:23 37:52 11:12 04:15

176

197 Magnus Eriksson Södertälje 82 00:08:2200:16:5700:25:4000:34:27 37:54 11:14 04:15

177

545 Fabian Widen AC Studenterna 87 00:09:1000:17:3100:26:0000:34:46 37:55 11:14 04:15

178

635 Samuel Nilsson Enhörna IF 93 00:07:4600:16:3400:25:3800:34:44 37:55 11:15 04:15

179

589 Kristian Holm Moander Trosa Frisksport 91 00:08:0000:16:1400:25:1200:34:36 37:59 11:19 04:16

180

668 Oumar Sy Stockholm 77 00:08:1300:16:4100:25:4100:34:45 38:00 11:19 04:16

181

1175 Henric Aschan Västerås 79 00:08:4200:17:1400:25:5300:34:37 38:02 11:22 04:16

182

51 Göran Andersson Trosa 51 00:08:1200:16:3800:25:3100:34:28 38:06 11:25 04:16

183

1186 Lars Dennevi Hargs BK Runners 42 00:08:0800:16:3400:25:2700:34:28 38:06 11:26 04:16

184

632 Urban Hane FK Studenterna 75 00:08:1200:16:3700:25:3300:34:44 38:10 11:30 04:17

185

177 Richard Larsson Team Sportia 81 00:08:3400:16:5900:25:5200:34:41 38:12 11:32 04:17

186

515 Anders Lindstedt Scania IF 55 00:08:0600:16:3200:25:2500:34:37 38:13 11:33 04:17

187

519 Ingvar Söderberg Smålands runners 64 00:08:0400:16:3100:25:3000:34:37 38:19 11:38 04:18

188

141 Fredrik Karlsson Ulricehamns OK 78 00:08:3300:17:0800:25:5200:34:34 38:19 11:39 04:18

189

595 Andreas Rietz OK ROXEN 74 00:08:1800:16:4600:25:4600:34:52 38:20 11:40 04:18

190

645 Kalle Skans Skuttunge SK 59 00:08:4500:17:2600:26:1100:35:00 38:21 11:40 04:18

191

505 Leif Björklund BJÖRKLUNDS Energi & Miljö 64 00:08:0300:16:3500:25:3600:34:49 38:21 11:41 04:18

192

552 Göran Ohlsson Vagnhärad 60 00:08:2000:16:4800:25:4200:34:48 38:23 11:42 04:18

193

678 Per Altestad Postens IF, Södertälje 58 00:08:1300:16:4500:25:4200:34:50 38:24 11:44 04:18

194

537 Joel Hellsten OK Klemmingen 87 00:08:4800:17:1600:26:0800:35:02 38:29 11:48 04:19

195

569 Mattias Lindberg Bosch Rexroth IF 77 00:08:3000:17:0500:25:5900:35:04 38:35 11:54 04:20

196

647 Daniel Vistengren Södertälje 80 00:08:4200:17:0900:25:5900:35:06 38:40 12:00 04:20

197

184 Mats Lindroos Mälarhöjden 65 00:08:2700:17:0400:26:1000:35:15 38:41 12:01 04:20

198

625 Niklas Iwar Peab 71 00:08:1000:16:4700:25:5100:35:07 38:44 12:04 04:21

199

602 Patrik Ohlsson Onyx Innebandy 87 00:08:2300:17:0300:26:0300:35:13 38:45 12:04 04:21

200

683 Oskar Kalmaru Hägersten 83 00:08:1900:17:0500:26:2900:35:35 38:46 12:05 04:21

201

173 Patrik Ydeberg Hovsjö Rehab 63 00:08:3300:17:1300:26:1900:35:19 38:49 12:08 04:21

202

636 Eric Jonsson Enhörna IF 95 00:08:2800:17:2200:26:3100:35:36 38:51 12:10 04:21

203

564 magnus norberg Astra Zeneca IF 72 00:07:5100:16:2200:25:3800:35:23 38:53 12:13 04:22

204

592 Björn Stensen Lidingö 81 00:08:3900:17:1400:26:2400:35:31 38:55 12:14 04:22

205

626 Mikael Hjelm Stigtomta IF 85 00:08:2800:16:5600:25:5100:35:21 38:56 12:16 04:22

206

1207 Jonas Gustafsson Solna 80 00:08:2700:17:1100:26:2700:35:33 38:57 12:16 04:22

207

621 Stefan Fasth Eldhus IF 76 00:08:4500:17:1700:26:1400:35:25 38:59 12:19 04:22

208

1295 Patrik Hiselius Pata fysiker 63 00:08:3100:17:1600:26:1500:35:21 38:59 12:19 04:22

209

1251 Jonas Fredrixon Söderbergs Bil AB 81 00:08:4200:17:2000:26:1700:35:26 39:01 12:21 04:23

210

518 Jonny Edin Borv IF 75 00:08:1900:17:0200:26:1700:35:34 39:05 12:24 04:23

211

1031 Markus Nosko SOLLLENTUNA 80 00:08:4100:17:1600:26:1900:35:36 39:06 12:26 04:23

212

523 Bo Hoff Tarkett/Listerby IK 59 00:08:3800:17:0800:26:1500:35:30 39:06 12:26 04:23

213

663 Peter Holik Stockholm 68 00:08:0400:16:5100:26:1800:35:37 39:08 12:28 04:23

214

4644 Staffan Frid Roma Club Svezia 65 00:08:2600:17:0100:26:1200:35:27 39:09 12:29 04:23

215

594 Christer Sundlöf Balders RC 70 00:08:2600:17:0300:26:0700:35:29 39:10 12:29 04:24

216

533 Ronnie Hansson Trosa 73 00:07:4100:16:0700:25:3100:35:26 39:10 12:30 04:24

217

674 Fredrik Karlsson Tullinge 81 00:08:2700:17:1200:26:2100:35:39 39:11 12:30 04:24

218

692 Daniel Steiner ICA Trossen 83 00:08:2400:17:0600:26:1600:35:36 39:11 12:31 04:24

219

695 Anders Bengtsson Västerljung 63 00:08:2600:17:0600:26:1500:35:36 39:12 12:31 04:24

220

630 Henrik Blomgren FK Studenterna 72 00:08:2000:17:0900:26:2000:35:40 39:12 12:32 04:24

221

160 Carl Nordbeck Vallentuna CK 71 00:08:3400:17:1600:26:1900:35:33 39:13 12:33 04:24

222

550 Johan Rissler Tullinge-Tumba FF 70 00:08:4300:17:1700:26:2800:35:39 39:15 12:34 04:24

223

745 Kristian Juopperi Nyköping 62 00:09:0300:17:4700:26:3700:35:44 39:16 12:35 04:24

224

615 Mattias Hellberg Scania IF 74 00:08:4400:17:3300:26:3800:35:40 39:17 12:36 04:24

225

189 Roger Pettersson Nynäs IK 67 00:08:0500:16:4300:25:4900:35:24 39:18 12:38 04:25

226

1150 Christian Fogelin Örebro 76 00:08:3000:17:2500:26:4400:35:55 39:19 12:38 04:25

227

525 Martin Vehmas Enskede 73 00:08:3500:17:1300:26:1900:35:42 39:20 12:39 04:25

228

48 Niklas Gustafsson Carnegie IF 77 00:08:0000:16:4800:26:1100:35:36 39:21 12:40 04:25

229

167 Joakim Johansson Chain the moon AB 82 00:08:1400:17:1300:26:3400:35:55 39:22 12:42 04:25

230

691 Per Schager Grönsö 61 00:08:2900:17:0300:26:0700:35:38 39:24 12:44 04:25

231

169 Håkan Gustavsson Rygrans IF 77 00:08:1300:16:5100:26:0100:35:38 39:25 12:45 04:25

232

29 Jörgen Ohlén Björnlunda 61 00:08:1800:17:0600:26:1900:35:50 39:33 12:53 04:26

233

1212 Albin Jansson Mellösa IF 82 00:09:2600:18:1500:27:1400:36:10 39:33 12:53 04:26

233

2021 Johan Lundberg Trosa 61 00:08:1900:17:0000:26:1700:35:45 39:33 12:53 04:26

235

1219 Johan Bengtsson ICA Maxi Södertälje 86 00:08:1800:17:0800:26:4900:36:14 39:34 12:54 04:26

236

624 Björn Torefeldt Nykvarn 68 00:08:1900:17:1100:26:3000:36:00 39:37 12:57 04:27

237

665 Christer Lindell Trosa 70 00:08:2100:16:5400:26:1200:35:46 39:37 12:57 04:27

238

597 Håkan Roos Hässelby 80 00:08:3600:17:3600:26:5400:36:09 39:37 12:57 04:27

239

164 Alexander Asklöf Trosa Kommun 85 00:08:2500:17:0700:26:2200:35:56 39:39 12:59 04:27

240

753 Martin Björk Matheo Trophy 76 00:08:5600:17:5800:27:1500:36:18 39:43 13:03 04:27

241

2008 Thomas Jansmarker SSS Team 99 60 00:08:3300:17:2600:26:4200:36:07 39:44 13:03 04:27

242

620 Daniel Espinoza USA 63 00:09:1500:17:5600:26:5800:36:17 39:48 13:08 04:28

243

653 Andreas Kölvall Vattenfall Services Nordic 81 00:09:3400:18:1200:27:0500:36:13 39:49 13:08 04:28

244

591 Stefan Wallström Linköping 75 00:08:5400:17:4300:26:5200:36:13 39:49 13:08 04:28

245

521 Robin Granander Enköping 87 00:08:4300:17:4000:26:5700:36:20 39:50 13:10 04:28

246

540 Staffan Berglund Trosa 72 00:08:1100:16:5200:26:1500:36:02 39:52 13:11 04:28

247

60 Georg Nilsson Military Training 64 00:08:1600:17:2400:26:5100:36:16 39:52 13:11 04:28

248

681 Simon Larsson OK Hällen 98 00:09:0000:17:4400:26:4200:35:53 39:53 13:12 04:28

249

178 Stefan Andersson Hofors Löparklubb 65 00:07:5400:16:4000:26:2200:36:10 39:55 13:15 04:29

250

85 Jan Strandh Farsta 56 00:08:0200:16:2300:25:4400:35:40 39:56 13:15 04:29

251

687 Thomas Borg IF SKV Stockholm 69 00:09:0900:18:0700:27:1900:36:27 39:57 13:17 04:29

252

661 Christian Hardell Bäckebo Skid och Motionsklubb 66 00:08:5500:18:0100:27:2000:36:36 39:59 13:19 04:29

253

701 Anton Ageman Bjurfors 94 00:08:1700:17:2700:26:5200:36:30 40:03 13:23 04:30

254

705 Sebastian Wangmo Kråmö Skärgårdsby 83 00:08:3300:17:4000:27:0600:36:35 40:04 13:23 04:30

255

553 Patrik Bränderson Akupunktör & Massör Pernilla 71 00:08:5300:17:5400:27:1700:36:28 40:05 13:24 04:30

256

684 Anders Johansson Ericsson AB, Trosa 70 00:08:4100:17:3200:26:5000:36:15 40:05 13:25 04:30

257

601 Gert Jansson TROSA 63 00:08:5600:17:4400:27:0200:36:31 40:07 13:26 04:30

258

750 Anders Bergmark Snättringe SK 72 00:08:5900:17:5800:27:2200:36:47 40:08 13:27 04:30

259

719 Björn Carlsson OK Hällen-Stigtomta 64 00:08:5200:17:4600:27:0000:36:24 40:10 13:29 04:30

260

514 Mikko Kallio TBOK 58 00:08:4000:17:3500:26:5100:36:23 40:10 13:30 04:30

261

584 Thomas Jansson Coop Konsum Trosa 62 00:08:4600:17:4100:27:0000:36:28 40:11 13:31 04:30

262

1225 Oscar Hinrichsen Tystberga 91 00:09:3500:18:4000:27:5500:36:55 40:13 13:32 04:31

263

1115 Magnus Borg Capital Cooling 90 00:09:2200:18:0900:27:1500:36:49 40:13 13:33 04:31

264

694 Sebastian ljungberg TBOK 91 00:08:5700:18:0000:27:2400:36:52 40:14 13:34 04:31

265

857 Nicklas Thoren Trosa 80 00:08:2700:17:2600:26:5800:36:34 40:15 13:34 04:31

266

55 Magnus Johansson Hornstull 62 00:08:3000:17:2500:26:4900:36:33 40:16 13:36 04:31

267

608 Daniel Frisk Bosch Rexroth VIF 78 00:08:5100:17:4300:27:0500:36:40 40:17 13:36 04:31

268

649 Jari Hautala SSAB OX Runners 68 00:08:4800:17:3800:27:0000:36:44 40:19 13:38 04:31

269

2013 Mats Nyström Scania IF 68 00:08:2300:17:1600:26:3800:36:22 40:19 13:38 04:31

270

590 Rickard Holm Moander Trosa Frisksport 91 00:07:5600:16:3300:25:5300:36:28 40:20 13:40 04:31

271

666 henrik ernerot Hammarby 70 00:08:2100:17:1200:26:3900:36:25 40:21 13:40 04:32

272

644 Anders Sederström IK Akele 55 00:09:0500:18:0700:27:1900:36:38 40:22 13:41 04:32

273

656 Fredric Nilsson Styrautomatik PN AB 78 00:09:1200:18:0000:27:2100:36:46 40:24 13:44 04:32

274

50 Magnus Nilsson Borv IF 76 00:08:5200:17:4500:27:0300:36:43 40:29 13:48 04:32

275

4637 Niclas Kjellröier Gnesta 79 00:09:4800:18:4200:27:4400:36:50 40:29 13:49 04:33

276

1004 Royne Malmström Karins barnbarn 77 00:09:2300:18:1200:27:2900:36:53 40:30 13:49 04:33

277

175 Patric Järleskog Ärla IF 66 00:09:0200:18:0300:27:2300:36:48 40:33 13:53 04:33

278

737 Olle Brandt Västerås 84 00:09:0200:18:0200:27:3000:36:59 40:34 13:54 04:33

279

1022 Erik Eidvall Solna 93 00:08:4100:17:5200:27:1700:37:00 40:36 13:55 04:33

280

76 Mattias Johansson Stockholm 75 00:09:0200:18:1600:27:5000:37:05 40:36 13:56 04:33

281

1021 Mikael Eidvall Solna 87 00:08:4100:17:5100:27:1700:36:59 40:38 13:58 04:33

282

2005 rolf gustafsson nynäs ik 51 00:08:3700:17:3800:27:0400:36:55 40:43 14:03 04:34

283

508 Sten Charling Danderyd 64 00:09:1500:18:1500:27:3100:37:00 40:44 14:03 04:34

284

730 Arne Jutman Oxelösund 66 00:08:5000:17:3800:27:0000:36:45 40:44 14:03 04:34

285

659 Stefan Jansson Johanneshov 71 00:08:3700:17:3800:27:0300:36:55 40:50 14:10 04:35

286

4642 Tomas Nilsson EPA Dalens IF 51 00:08:4600:17:5200:27:1900:37:04 40:51 14:11 04:35

287

4635 Anders Gau Hänö 81 00:08:5900:17:5000:27:1100:37:05 40:54 14:14 04:35

288

606 Lars Bjelkmark Bosch Rexroth VIF 71 00:08:2500:17:0600:26:4200:36:48 40:56 14:15 04:35

289

1149 Åke Lindh Dagen 56 00:09:0400:18:1900:27:4700:37:15 40:56 14:16 04:36

290

1287 David Söderström Stockholm 00:08:1000:16:5500:26:0900:37:39 40:58 14:18 04:36

291

1108 Björn Olsson Malmköping 48 00:08:4400:17:5400:27:2500:37:07 40:59 14:19 04:36

292

172 Niklas Warnström Vallentuna CK 70 00:08:3900:17:4300:27:2600:37:07 41:00 14:20 04:36

293

1013 Robin Exman Deloitte 81 00:08:4300:17:5800:27:2600:37:07 41:01 14:21 04:36

294

566 Fredrik Sylvan Ekebo Runners 73 00:08:2600:17:2600:27:1700:37:20 41:02 14:22 04:36

295

1005 Martin Jansson Södertälje 83 00:09:0000:17:4900:27:0500:37:21 41:03 14:23 04:36

296

672 Kim Persson Östermalms IBS 75 00:09:1300:18:4200:28:2400:37:32 41:03 14:23 04:36

297

1231 Carl Thornberg Solna 84 00:09:2600:18:3000:27:4800:37:24 41:09 14:29 04:37

298

1170 jörgen gustafsson trosa 63 00:08:5100:18:0600:27:4800:37:29 41:11 14:31 04:37

299

679 Per Månsson Friskis Svettis Sthlm 00:09:1400:18:1800:27:5100:37:25 41:12 14:32 04:37

300

617 Göran Eriksson Nynäs IK 63 00:08:3600:17:4200:27:2700:37:21 41:13 14:32 04:37

301

536 Erik Hägglund Hölö 58 00:08:5700:17:5800:27:2800:37:24 41:14 14:34 04:38

302

1246 Björn Wieslander Trosa Kommun 50 00:08:3400:17:4500:27:3500:37:28 41:16 14:36 04:38

303

660 Johan Lundqvist Nora vårdcentral 64 00:09:1000:18:0900:27:4400:37:34 41:17 14:37 04:38

304

579 Niklas Andersson Coop Konsum Trosa 65 00:08:5000:17:5500:27:3000:37:20 41:18 14:38 04:38

305

2001 johan abrahamsson Trosa IF 76 00:08:5800:17:4500:27:2500:37:23 41:20 14:40 04:38

305

731 Stephan Sandeberg Hagudden 67 00:08:5300:18:1800:28:0300:37:45 41:20 14:40 04:38

307

754 Tobias Alsborger Matheo Trophy 76 00:08:5600:17:5900:27:2900:37:32 41:23 14:42 04:39

308

1002 Anders Hemmälin Johanneshov 79 00:09:5500:18:5700:28:2500:37:53 41:26 14:45 04:39

309

541 Tommi Lindqvist Frösunda 68 00:09:1700:18:3200:28:0100:37:37 41:28 14:47 04:39

310

587 Maria Skogqvist Coop Konsum Trosa 66 00:08:5000:17:5600:27:4000:37:40 41:30 14:49 04:39

311

159 Petter Isoz Åda 89 00:08:5900:18:1000:27:4500:37:54 41:32 14:52 04:40

312

586 Fredrik Skogqvist Coop Konsum Trosa 66 00:08:4800:17:5500:27:4000:37:52 41:36 14:56 04:40

313

52 Erik Björklund Try Out 85 00:08:2700:17:3200:27:3400:37:57 41:37 14:56 04:40

314

760 Kalle Brandshaug Gise Södra 88 00:08:4500:18:0900:28:0200:38:15 41:39 14:59 04:40

315

1209 Mikael Lind hägersten 81 00:09:5600:18:5900:28:2500:37:57 41:43 15:03 04:41

316

714 Hannu Rytilahti Lagena IF 61 00:08:4900:18:0000:27:4100:37:45 41:45 15:05 04:41

317

1159 Marcus Iwar Trosa Edanö 96 00:08:4800:18:0300:27:4100:37:48 41:49 15:09 04:42

318

1132 Johan Parsons Bromma 77 00:08:5500:18:1700:28:0900:38:10 41:50 15:10 04:42

319

726 Magnus Ohlin Fartfyllda IF 76 00:09:0900:18:1600:27:5800:37:55 41:51 15:11 04:42

320

556 Kenth Hörling Fänsåkers IF 71 00:08:4700:18:1000:27:5900:38:00 41:52 15:12 04:42

321

516 Joakim Råström Hägersten 72 00:09:5300:18:5500:28:3300:38:09 41:53 15:12 04:42

322

747 Daniel Aringe Nyköping 84 00:08:5500:18:0600:27:5800:37:58 41:53 15:13 04:42

323

577 Olov Ahlberg Ingarö 56 00:09:1500:18:3900:28:1500:37:59 41:54 15:14 04:42

324

502 Magnus Granath Actit 70 00:09:1500:18:2000:28:0800:38:03 41:56 15:15 04:42

325

562 Mats Rydberg Tyresö 75 00:08:5100:17:5700:27:3500:37:47 41:57 15:17 04:42

326

105 Tomas Lindberg Källberga if 65 00:08:2400:17:1700:27:2000:37:44 42:00 15:19 04:43

327

563 Johan Thell Vagnhärad 73 00:08:4000:17:5800:27:5000:38:13 42:02 15:22 04:43

328

631 Robert Berg Stockholm 76 00:09:0800:18:3800:28:2800:38:24 42:03 15:22 04:43

329

655 Daniel Nilsson Styrautomatik PN AB 76 00:08:4300:18:0100:27:5800:38:12 42:04 15:24 04:43

330

1136 Aaron Maltais Hässelby 74 00:09:2200:18:4000:28:2600:38:14 42:09 15:29 04:44

331

713 Jonas Eriksson Nyköping 64 00:09:0700:18:2200:28:0400:38:12 42:09 15:29 04:44

332

761 Bengt Thorvaldsson gul o blå 61 00:10:3900:19:3400:28:5100:38:22 42:10 15:29 04:44

333

1076 Peter Gustafsson Gnesta 71 00:09:1500:18:3600:28:3000:38:28 42:14 15:34 04:44

334

752 Christian Castwall Trosa 67 00:08:4500:18:1200:28:1300:38:18 42:16 15:35 04:44

335

717 Anders Cajhamre Tullinge 59 00:08:5700:18:2100:28:1700:38:25 42:17 15:37 04:45

336

1153 David Wennman Vagnhärad 66 00:08:5100:18:1900:28:2300:38:26 42:19 15:38 04:45

337

860 Andreas Engberg Trosa 86 00:09:0600:18:1000:28:1200:38:25 42:20 15:39 04:45

338

509 Sam Kesti Kesti Brothers 78 00:09:5200:19:0800:28:4200:38:36 42:23 15:43 04:45

339

526 Niclas Evertsson Scania IF 70 00:08:4200:17:5600:28:0200:38:27 42:27 15:46 04:46

340

627 Greger Hagström HG Athletic Club 62 00:09:3300:18:4400:28:3500:38:35 42:29 15:48 04:46

341

531 Ulf Björklund Kvicksund SK 67 00:09:1800:18:5400:28:3800:38:30 42:31 15:51 04:46

342

619 Göran Fagerström Västerås 65 00:09:1900:18:3400:28:2400:38:54 42:33 15:52 04:46

343

1239 Erik Froste Södertälje Hamn 67 00:09:0700:18:4100:28:3800:38:47 42:33 15:53 04:46

344

682 Fredrik Carlsson BDO Nordic Stockholm AB 81 00:08:5500:18:1100:28:0000:38:33 42:34 15:53 04:46

345

1113 Joakim Nilsson Capital Cooling 71 00:09:5600:19:0500:28:5000:38:39 42:38 15:58 04:47

346

4639 Michael Eriksson Oxvretens SK 66 00:09:4800:19:1000:28:5200:38:47 42:40 16:00 04:47

347

689 Jan Westberg Sundbyberg 62 00:09:1900:18:4800:28:4500:38:41 42:41 16:00 04:47

348

79 Peter Brandt Under Fyrtio 57 00:09:2100:18:4400:28:4000:38:41 42:41 16:01 04:47

349

697 Pontus Weström WESTROM Peace & Conflict AB 66 00:09:4200:19:2600:29:0300:38:58 42:42 16:02 04:47

350

1020 leif lindqvist norra sorunda 44 00:09:2300:18:4100:28:3300:38:41 42:43 16:03 04:48

351

643 Johan Vernersson Gnesta 74 00:09:0800:18:3100:28:2700:38:45 42:44 16:03 04:48

352

622 Wille Wilkens Camfil IF 66 00:09:0100:18:2100:28:2100:38:43 42:45 16:05 04:48

353

507 André Claesson Tullinge 76 00:09:0500:18:2400:28:1700:38:42 42:45 16:05 04:48

354

721 Tommy Frisk Frisk Arkitektur AB 64 00:09:1400:18:4400:28:3800:38:48 42:50 16:09 04:48

355

716 Lars E Norman Kvisslingby 47 00:08:5700:18:2700:28:3900:39:01 42:51 16:10 04:48

356

1119 Pella Hedeby Södertälje 76 00:09:2000:18:5400:28:5000:38:51 42:51 16:10 04:48

357

618 Torbjörn Blomberg Scania 65 00:09:2500:18:4700:28:4200:39:00 42:53 16:13 04:49

358

1227 Peter Forsberg Södertälje 63 00:09:1500:18:5100:29:0000:38:57 42:56 16:15 04:49

359

580 Ulf Nilsson Coop Konsum Trosa 66 00:09:1700:18:4700:28:5400:39:01 42:57 16:17 04:49

360

702 Carl-Henrik Ageman Bjurfors 64 00:08:4000:18:1000:28:1600:38:44 43:00 16:20 04:49

361

1075 Alexander Magnusson Mig Själv! 79 00:09:4700:19:1400:29:0500:39:07 43:01 16:20 04:50

362

646 Björn Karlsson Friskis/Svettis 44 00:09:1700:18:4800:28:3700:38:53 43:01 16:21 04:50

363

1017 Håkan Söderberg Yresta LK 61 00:09:4500:19:1700:29:0500:39:08 43:02 16:22 04:50

364

693 Henrick Engberg Trosa 74 00:11:1500:20:0500:29:2900:39:12 43:02 16:22 04:50

365

670 Patrik Thiis RealRunners RC 70 00:09:1800:19:1400:29:3600:39:27 43:02 16:22 04:50

366

744 Torbjörn Sohlström Trosa 73 00:09:1600:18:3500:28:3200:39:08 43:04 16:24 04:50

367

4640 Philip Thermé Järna IF 74 00:09:3000:19:0500:29:0700:39:11 43:05 16:25 04:50

368

623 Anders Lindkvist Camfil IF 71 00:09:0600:18:4500:28:4800:39:11 43:07 16:27 04:50

369

103 Peter Ryman Stockholm 71 00:08:2700:17:5000:28:0800:38:58 43:08 16:28 04:50

370

503 John Ward Stockholm 45 00:09:5300:19:1200:28:5800:39:04 43:12 16:32 04:51

371

751 Mikael Stamm OK Klemmingen 75 00:08:1900:17:3800:27:5400:38:54 43:13 16:33 04:51

372

729 Johan Berglund Oxelösund 66 00:09:2200:19:0000:28:5900:39:08 43:13 16:33 04:51

373

741 Andreas Allebert DynaMate AB 80 00:08:5900:18:4200:28:4400:39:09 43:14 16:34 04:51

374

1042 Anders Scharp Trosa stadshotell 63 00:08:5300:18:1400:28:2300:39:06 43:19 16:39 04:52

375

555 Tapio Ilvonen SSAB Ox Runners 51 00:09:5700:19:1900:29:1500:39:25 43:21 16:41 04:52

376

588 Johan Galmin Springnota 63 00:08:3900:18:1000:28:5100:39:13 43:23 16:43 04:52

377

1189 Michael Leijon Trosa 83 00:09:3700:19:0000:29:0200:39:27 43:26 16:46 04:52

378

651 robert andersson IFK Magnum PI. 77 00:09:0900:18:2500:28:2700:39:17 43:26 16:46 04:52

379

757 Love Feuer IFK Proxxi 72 00:09:0800:18:2300:28:2500:38:54 43:27 16:47 04:52

380

733 Peter Kaijansinkku Swedbank 68 00:09:4200:19:2800:29:3800:39:53 43:28 16:48 04:53

381

1098 Viktor Cars Team VTC Södertälje 82 00:09:3300:19:3700:29:5900:39:58 43:29 16:48 04:53

382

1199 Peter Thorberg Uppsala 70 00:09:5500:19:2200:29:1400:39:24 43:30 16:49 04:53

383

599 Kjell Andersson Hellsröms måleritjänst 57 00:09:2300:19:0400:29:1100:39:28 43:33 16:53 04:53

384

1254 Johan Winnerblad Stocksund 67 00:08:5900:18:5000:29:0300:39:28 43:34 16:54 04:53

385

1007 Jonas Jansson Södertälje 89 00:09:3500:19:1400:29:0900:39:33 43:35 16:55 04:53

386

688 Anders Pettersson FK Studenterna 64 00:09:1000:18:4100:28:5600:39:32 43:40 16:59 04:54

387

698 Alexander Andersson Nyköping 87 00:09:2700:18:5300:29:1600:39:50 43:43 17:02 04:54

388

513 Mikael Fritz Trosa 66 00:10:0300:19:4700:29:4700:39:49 43:45 17:04 04:54

389

708 Hans Norin Trosa 65 00:09:5700:19:4700:29:5700:40:04 43:47 17:06 04:55

390

740 Björn Andersson Mölnbo IF 74 00:09:2500:18:5700:29:1100:39:44 43:48 17:07 04:55

391

520 Jesper Söderberg Smålands runners 89 00:08:5800:18:4000:28:5300:39:36 43:49 17:08 04:55

392

1230 Thomas Tibbling Norsborg 62 00:09:4300:19:1600:29:2200:39:39 43:49 17:08 04:55

393

1281 Peter Modin KTH Stockholm 80 00:09:0400:18:4600:29:0100:39:40 43:49 17:09 04:55

394

544 Tomas Haglund Kamratföreningen Gökarna 66 00:09:3500:19:1500:29:1600:39:48 43:50 17:10 04:55

395

604 Hans Hemström Bosch Rexroth VIF 62 00:09:4100:19:1800:29:1900:39:51 43:51 17:11 04:55

395

1003 Andreas Karlsson HÄGERSTEN 76 00:09:2100:19:1100:29:2800:40:02 43:51 17:11 04:55

397

504 Östen Groth SOLLENTUNA 47 00:09:4300:19:1800:29:4600:39:56 43:52 17:11 04:55

398

593 Kent Wieslander Telge Nät AB 58 00:08:5000:18:1900:28:3300:39:31 43:56 17:16 04:56

399

690 Erik Lengholt Stockholm 93 00:09:1100:18:5900:29:1500:39:47 43:56 17:16 04:56

400

559 Christian Ahlkvist Vendelsö 73 00:08:0400:17:2400:27:3700:39:09 44:04 17:23 04:57

401

718 Niklas Nilheimer Pershagens Svets 71 00:10:1100:20:0500:30:1600:40:12 44:04 17:24 04:57

402

1158 Leif Johansson Camfil IF 57 00:09:2500:19:0000:29:2100:39:58 44:06 17:25 04:57

403

1069 Sverker Hjalmarsson Trosa 51 00:09:3300:19:3200:29:4600:40:05 44:06 17:25 04:57

403

1154 christoffer rehnström gnesta 78 00:10:2300:20:0600:30:0500:40:13 44:06 17:25 04:57

405

1101 Peter Hellberg AXA Sportsclub 78 00:09:3200:19:4700:30:0300:40:23 44:06 17:26 04:57

406

542 Hans Blomberg Kallfors Gk 66 00:09:2100:18:4600:29:0100:40:01 44:07 17:26 04:57

407

158 Calle Isoz Åda 88 00:09:4600:19:2700:29:3300:40:05 44:08 17:28 04:57

408

1241 Niklas Strand Hölö-Mörkö if 72 00:10:1000:19:4100:29:4800:40:19 44:09 17:29 04:57

409

1118 Jens carlson Södertälje 71 00:09:3000:19:2300:29:4200:40:13 44:11 17:31 04:57

410

673 fredrik åslund Peab 67 00:09:1400:18:5700:29:1700:39:53 44:11 17:31 04:57

411

1198 Fredrik Malm Trosa 78 00:10:0800:19:4600:30:0100:40:11 44:12 17:32 04:58

412

2015 Nils Wancke Hänögatans runners 66 00:09:3600:19:0800:29:2700:40:04 44:13 17:32 04:58

413

1310 Erkon Yilmaz Bifrost bygg AB 76 00:12:1200:23:0400:31:3800:40:40 44:17 17:36 04:58

414

1034 Mattias Larsson HANDEN 69 00:10:2800:20:1000:29:5800:40:19 44:18 17:37 04:58

415

1250 Thomas Johansson Töreboda 57 00:10:1400:19:5300:30:0000:40:15 44:21 17:41 04:59

416

1091 Tommy Westin VHD Runners 69 00:09:3400:19:3200:29:5700:40:19 44:23 17:42 04:59

417

1311 Göran Söderberg Enköping 58 00:10:0500:19:5600:30:0500:40:18 44:24 17:44 04:59

418

557 Niclas Karlsson Nyköpings OK 81 00:09:0400:18:4300:29:1300:40:05 44:28 17:48 04:59

419

1218 Johan Gustafson ICA Maxi Södertälje 84 00:09:1200:19:1800:29:4400:40:23 44:29 17:48 04:59

420

1314 Johan Green Järna 00 00:09:1500:18:4800:29:2500:40:08 44:35 17:55 05:00

421

642 Lars-Olof Andersson KFKP 64 00:09:0500:18:5100:29:1400:40:09 44:36 17:56 05:00

422

528 Christopher Horn Nyköping 77 00:09:1800:19:1400:29:3900:40:35 44:39 17:59 05:01

423

1133 kimmo skoogh tumba 58 00:09:3200:19:4200:30:1000:40:38 44:42 18:01 05:01

423

2019 Michael Eriksson Camfil IF 61 00:09:4400:19:3100:29:5100:40:20 44:42 18:01 05:01

425

1195 Lars Wiklund Team Lars 90 00:09:0100:18:5900:29:2600:40:42 44:42 18:02 05:01

426

1157 Mikael Svensson Camfil IF 67 00:09:2700:19:2100:29:5000:40:31 44:44 18:04 05:01

427

1131 jan söderman Trosa 58 00:08:4000:19:0300:29:3900:40:21 44:45 18:04 05:01

428

1271 David Sheverin Hovsjö Rehab 53 00:10:2700:20:0700:30:2100:40:50 44:45 18:05 05:01

429

1235 Robert Carlsson Peab Grundläggning AB 82 00:09:4200:19:3000:29:5500:40:41 44:45 18:05 05:01

430

2003 Thomas Gotenstam Ljungsbro 70 00:09:1500:19:0900:29:4600:40:32 44:46 18:05 05:01

431

1267 Roine Karlsson Veloduct KIF 59 00:10:2000:20:2700:30:3800:40:48 44:46 18:05 05:01

432

722 Peter Molin SSAB Oxelösund 70 00:10:3500:20:2300:30:3100:40:51 44:46 18:06 05:01

433

1196 Thomas Lindskog Bajen Oldschool 71 00:10:4500:20:4900:31:1900:41:03 44:47 18:07 05:01

434

736 Martin Nyström Stockholm 00:10:2800:20:1800:30:2800:40:50 44:47 18:07 05:02

435

712 Andreas Johansson Trosa 89 00:09:5700:19:4300:30:0700:41:00 44:48 18:07 05:02

436

715 Mats Johansson Trosa 60 00:09:5800:19:4700:30:0000:40:30 44:48 18:07 05:02

437

1202 Anders Zachrisson Stockholm 72 00:10:4100:20:3900:30:5600:40:58 44:48 18:08 05:02

438

1183 Frank Langenfeld Eskilstuna 76 00:10:2400:20:2400:30:4600:41:04 44:48 18:08 05:02

439

607 Tomi Thorström Bosch Rexroth VIF 72 00:09:5600:19:5000:30:1900:40:49 44:48 18:08 05:02

440

1054 Niclas Edlund Tullinge 78 00:10:1600:20:1100:30:2600:40:53 44:49 18:08 05:02

441

1280 Kim Söderström Ahlsell 80 00:09:1400:19:0100:29:3200:40:37 44:49 18:09 05:02

442

1009 Karl Brun Stockholm 35 00:10:0000:20:1100:30:3500:40:51 44:50 18:09 05:02

443

1166 Johan Liefvergren Södertälje 92 00:10:2700:20:0900:30:2100:40:50 44:52 18:12 05:02

444

1094 Jan Johansson Mariestads AIF 45 00:09:5400:19:4700:30:1200:40:44 44:54 18:14 05:02

445

634 Benjamin Nilsson Enhörna IF 89 00:09:0100:19:0000:29:3800:40:47 44:54 18:14 05:02

445

1208 Andreas Höglund Vagnhärad 74 00:09:4400:19:5100:30:2000:40:55 44:54 18:14 05:02

447

1074 Olle Pettersson Kista 56 00:09:2200:19:2500:29:5600:40:50 44:56 18:16 05:03

448

4641 Peter Calmfgård Tullinge 63 00:09:3900:19:4000:30:0000:40:46 45:00 18:20 05:03

449

570 Gunnar Malmkvist Glanshammar 47 00:09:5000:19:5100:30:2200:41:00 45:02 18:21 05:03

450

1111 Leif Johansson tystberga 68 00:09:2400:18:4800:29:1700:40:33 45:04 18:23 05:03

451

648 Alex Lundvall Södertälje 80 00:10:1100:19:4500:29:5800:40:48 45:06 18:25 05:04

452

527 Anders Haglund IK Jogg.se 65 00:09:4500:19:4100:30:1000:40:53 45:08 18:28 05:04

453

1304 Bengt Ahlin Järna 55 00:09:5900:20:0500:30:3500:41:03 45:09 18:28 05:04

454

1071 Linus Ringqvist Dynamate 69 00:09:5700:19:4900:30:1200:41:01 45:11 18:30 05:04

455

539 Tobias Hellsten Örebro 76 00:10:0700:20:0200:30:2300:41:04 45:11 18:31 05:04

456

1048 Roland Friberg Öhmans torp 62 00:09:4800:19:4700:30:2100:41:02 45:14 18:33 05:04

457

1296 Johan Eriksson OK Hällen 70 00:09:2600:19:3700:30:0600:41:07 45:14 18:34 05:05

458

709 Sundqvist Tom Trosabygdens OK 54 00:09:4500:19:3700:30:1600:41:08 45:18 18:38 05:05

459

1229 Björn Myrberg Stora Höga 67 00:10:0600:20:1600:30:5400:41:21 45:20 18:40 05:05

460

2012 Jan Lauritzen Oxelösund 61 00:09:5400:19:5200:30:3100:41:15 45:21 18:40 05:05

461

710 Simon Carlsson Trosa 94 00:09:1700:19:4400:30:3700:41:57 45:27 18:47 05:06

462

1221 John Button johnbutton.com 66 00:09:5600:20:0300:30:3900:41:23 45:29 18:49 05:06

463

1060 Martin Berglund Vagnhärad 87 00:10:2100:20:2700:30:5800:41:35 45:31 18:51 05:06

464

1059 joel andersson hölö 87 00:10:3300:21:2200:32:1100:41:43 45:33 18:53 05:07

465

1194 Oscar Blom Trosa stadshotell 93 00:09:4200:19:1500:29:4600:41:16 45:33 18:53 05:07

466

735 Bengt Sandberg Trosa 55 00:10:1700:20:0500:30:5300:41:30 45:35 18:54 05:07

467

1253 Tommy Eriksson Farsta 69 00:10:0300:20:0000:30:3400:41:23 45:38 18:58 05:07

468

650 Jörgen Granhage Styrautomatik PN AB 71 00:10:3000:20:4200:31:2800:41:49 45:38 18:58 05:07

469

1029 Hasse Gustafsson Scania IF 70 00:10:0800:20:1100:30:4800:41:25 45:41 19:01 05:08

470

1185 Alf Olsson DynaMate 60 00:10:0700:20:0200:30:4800:41:32 45:45 19:05 05:08

471

671 Per Andersson Trosa El 61 00:10:1000:19:4400:30:0800:41:27 45:45 19:05 05:08

472

711 Magnus Parck Ingarö 67 00:10:4900:20:3600:31:1200:41:51 45:46 19:05 05:08

473

723 Yngve Eriksson Vagnhärad 67 00:09:4100:19:4300:30:3100:41:29 45:49 19:09 05:08

474

1036 Jörgen Wahlqvist HANDEN 70 00:10:2700:20:1000:30:3000:41:31 45:49 19:09 05:08

475

858 Robert Tylestedt Trosa 77 00:10:0000:19:5800:30:4300:41:35 45:50 19:10 05:09

476

1226 Niclas Fröjel Prim Strings 82 00:09:4100:20:0100:30:4600:41:42 45:50 19:10 05:09

477

1286 Shaun Ogden Trosa 72 00:09:1100:19:1200:29:5100:41:19 45:52 19:12 05:09

478

1211 Robbin Johansson Flen 86 00:11:0400:21:2500:32:0600:42:00 45:53 19:12 05:09

479

1078 Daniel Råström NCC 80 00:10:2000:20:4300:31:2000:41:57 45:54 19:13 05:09

480

1299 Leif Jansson Telge 63 00:10:1000:20:2500:31:0300:41:53 45:56 19:16 05:09

481

1200 Lauridsen Mogens Sköldinge IF 64 00:09:4500:19:4800:30:3300:41:38 45:57 19:17 05:09

482

1038 Christer Pettersson Yresta LK 63 00:10:1000:20:0400:30:4300:41:36 45:58 19:18 05:09

483

1026 Gustav Linder Södertälje 92 00:10:2600:20:4600:31:3300:41:51 45:59 19:19 05:10

484

748 Adam Lidström Södertälje 95 00:10:4800:20:5300:30:5200:41:49 46:00 19:19 05:10

485

1307 Lars-Olof Greén Nykvarn 50 00:09:1400:19:1800:30:2400:41:35 46:02 19:22 05:10

486

1102 André Becker Johanneshov 86 00:09:5100:20:3600:31:3600:42:06 46:03 19:23 05:10

487

596 Fredrik Sunnerstedt Gästrike 64 00:10:2500:20:0100:30:4900:41:42 46:05 19:25 05:10

488

1277 Max Nykvist Nykvist & Son 93 00:09:4400:19:5200:30:3400:42:34 46:07 19:26 05:10

489

1000 Fredrik Stråhle Bosch Rexroth IF 70 00:10:3100:20:3900:31:1400:41:56 46:07 19:26 05:10

490

1064 nils gejer berotec 66 00:09:5200:19:2800:29:4300:41:43 46:07 19:26 05:10

491

506 Lewis Palmer Trosa 63 00:10:2000:20:0500:30:5100:42:00 46:08 19:27 05:11

492

574 Mikael Lott Ica Jätten 60 00:09:4400:19:5300:30:2500:41:31 46:11 19:30 05:11

493

1172 Jakob Asp Grödinge 81 00:10:4400:21:0200:31:4300:42:07 46:13 19:33 05:11

494

554 Lars Eriksson Bergshammar 74 00:09:2400:19:1600:29:5900:41:27 46:13 19:33 05:11

495

1008 Björn Rydberg Trosa Edanö IBK 62 00:09:2900:19:3900:30:1500:41:38 46:14 19:33 05:11

496

640 Benny Zakrisson Resolvator AB 59 00:11:0200:21:2700:32:0000:42:25 46:17 19:36 05:12

497

2016 Leif Wiberg Skogås 49 00:10:1000:20:1500:30:5500:41:46 46:19 19:39 05:12

498

1243 Fredrik Ånestrand Vagnhärad 90 00:10:5300:21:1000:31:4100:42:16 46:19 19:39 05:12

499

517 benny malmström Karins barnbarn 75 00:10:1500:20:2500:30:4900:41:47 46:20 19:40 05:12

500

1167 Håkan Liefvergren Södertälje 53 00:10:4500:20:5100:31:3300:42:08 46:21 19:41 05:12

501

1037 Lars Andersson IK Akele 52 00:10:5600:21:1000:31:4200:42:08 46:22 19:41 05:12

502

1070 Christer Fröjd Nyköping 64 00:09:5500:20:0400:30:4700:42:07 46:28 19:48 05:13

503

1001 Jan Qvarnström Jan Qvarnström Konsult AB 48 00:09:3600:19:5500:30:4800:42:00 46:29 19:48 05:13

504

1257 Ulf Eklund Trosa 65 00:10:3400:21:0200:31:5300:42:26 46:31 19:50 05:13

505

1303 Linus Falk Stigtomta 90 00:10:5500:21:3600:31:5800:42:29 46:31 19:50 05:13

506

1117 Conny Brander TROTAB 75 00:10:3200:20:4400:31:2700:42:08 46:33 19:52 05:13

507

1062 Tobias Liljedahl S. Liljedahl Fastighets AB 81 00:10:0700:20:3200:31:3400:42:54 46:36 19:55 05:14

508

1290 Hans Nilsson Sjösa 45 00:10:3700:20:4300:31:2100:42:18 46:37 19:56 05:14

509

1011 Jan Porjé NasdaqOmx 51 00:10:3400:20:5000:31:4000:42:35 46:37 19:56 05:14

510

1058 Gustaf Bergendal Saltsjöbadens IF 69 00:10:0300:20:0900:31:0300:42:12 46:38 19:57 05:14

511

1237 Per Hjort AstraZeneca IF 62 00:11:0000:21:0800:31:3900:42:25 46:38 19:58 05:14

512

1192 Benjamin Blom Scania 79 00:10:3200:20:4500:31:3600:42:37 46:42 20:02 05:14

513

641 Richard Josephson Resolvator AB 57 00:11:0200:21:2600:32:0000:42:25 46:43 20:03 05:15

514

1247 Fredrik Ulfström Vasaskolan, Djursholm 72 00:11:1700:21:4300:32:1900:42:52 46:43 20:03 05:15

515

727 Mikael Frölander Grycksbo IF 63 00:10:3800:21:2800:32:2500:42:52 46:44 20:04 05:15

516

605 Mattias Bengtsson Bosch Rexroth VIF 78 00:09:2800:19:5300:30:4900:42:18 46:46 20:05 05:15

517

558 Urban Frank Älvsjö AIK 67 00:10:1000:20:1600:30:5500:42:12 46:48 20:07 05:15

518

1298 Rolf Pettersson Nynäs IK 43 00:10:0800:20:2000:31:1800:42:28 46:48 20:08 05:15

519

686 Sebastian Runander Trosabygdens OK 89 00:09:5900:19:4300:30:0700:42:11 46:49 20:08 05:15

520

1197 Magnus Andersson Bajen Oldschool 71 00:10:4500:20:4900:31:1900:42:19 46:50 20:09 05:15

521

706 Simon Kjellberg Nyköping 87 00:10:1300:20:2000:30:5100:42:19 46:50 20:10 05:15

522

1234 Patrik Karlsson arib if 69 00:09:2500:19:5000:30:5000:42:13 46:52 20:11 05:15

523

1093 Owe Hedenskog SFK Brynhilda 62 00:10:4400:20:4600:31:3200:42:30 46:52 20:12 05:16

524

500 Ola Lindgren Trosa 72 00:10:1100:20:2200:31:1600:42:37 46:54 20:14 05:16

524

1248 stefan odljung huddinge 57 00:10:2900:20:4200:31:3300:42:32 46:54 20:14 05:16

526

746 Martin Hammar Sthlm 75 00:09:1500:19:0700:30:0800:42:11 46:54 20:14 05:16

527

1213 Kari Virkama Camfil IF 62 00:09:5600:20:3500:31:3400:42:38 46:56 20:16 05:16

528

742 Oskar Allebert Nyköping 75 00:10:2200:20:4400:31:3400:42:49 47:01 20:21 05:17

529

637 Mathias Wadsten Camfil IF 70 00:09:1100:18:5500:30:3100:42:36 47:02 20:22 05:17

530

1305 Tony Svahn Oxvretens SK Nykvarn 66 00:10:2400:20:3600:31:5100:42:53 47:05 20:24 05:17

531

1124 tord engman gnesta 65 00:10:4300:20:5800:31:4600:42:45 47:07 20:26 05:17

532

1045 björn östberg bandhagen 67 00:10:0300:20:0800:31:2400:42:36 47:07 20:27 05:17

533

1217 Lars Jönsson ICA Maxi Södertälje 82 00:09:1400:19:4500:31:1600:42:42 47:08 20:27 05:17

534

549 Tomas Haglund Rönninge 70 00:09:4400:19:5700:30:5700:42:34 47:08 20:28 05:17

535

1292 Jonas Allebert Nyköping 79 00:11:0000:21:3300:32:0800:42:46 47:10 20:30 05:18

536

1190 Lars Netz Hölö-Mörkö IF 68 00:10:5400:21:2100:32:0800:43:03 47:12 20:31 05:18

537

582 Elisabeth Hultman Coop Konsum Trosa 70 00:10:0900:20:3400:31:4100:42:51 47:12 20:32 05:18

538

1177 Ansgar Ågren Telia IF 36 00:10:5300:21:1300:32:0100:42:55 47:14 20:34 05:18

539

1148 Niklas Avenmark Mölnbo 73 00:09:4900:20:1800:31:3400:42:38 47:16 20:35 05:18

540

675 Fredrik Blomgren IK Zenith 66 00:09:4300:19:5400:31:1800:42:47 47:20 20:39 05:19

541

1151 Eskil Selander Freddes änglar 72 00:10:1300:19:5400:30:3900:42:46 47:21 20:40 05:19

542

734 Christian Sandberg Stockholm 89 00:10:1200:20:0800:30:4100:42:53 47:21 20:41 05:19

543

1297 Thomas Hoverman Stigtomta 70 00:09:3100:20:0400:31:2400:42:55 47:22 20:41 05:19

544

1047 Gunnar Karltorp Trosa 56 00:09:4100:20:1400:31:2800:42:56 47:22 20:42 05:19

545

1262 Mattias Samner Yresta LK 73 00:10:0800:20:0400:30:4700:42:34 47:24 20:43 05:19

546

1316 Rickard Svensson Nykvarn 82 00:10:4700:21:1400:31:4600:43:05 47:28 20:47 05:20

547

1169 Jac Gavatin Bromma 45 00:10:3000:21:0600:32:1100:43:09 47:30 20:50 05:20

548

529 leif samuelsson Länia Företagsförmedling 47 00:09:5000:20:2100:31:2700:42:54 47:36 20:55 05:20

549

1236 Anders Torefeldt GoonRacing 81 00:10:4200:21:4100:32:5700:43:36 47:38 20:58 05:21

550

1294 Thomas Hofvander Trosa 62 00:11:0600:21:4500:32:3400:43:42 47:39 20:58 05:21

551

1049 Eva Jermander Öhmans torp 62 00:10:1000:20:3400:31:3200:43:17 47:41 21:00 05:21

552

1067 Robert Brundin Tystberga 72 00:10:5400:21:2300:32:1700:43:26 47:42 21:01 05:21

553

1256 Gunnar Westerback Friskis & Svettis Trosa 38 00:10:2500:21:1300:32:1700:43:34 47:43 21:03 05:21

554

1072 Kristofer Öhman Solna 76 00:09:1300:20:2200:31:5100:43:22 47:49 21:08 05:22

555

1052 Andrea Kodzoman Team Stockholm marathon 71 00:11:0400:21:4300:32:3800:43:33 47:51 21:11 05:22

556

1127 Kjell Andersson Trosa 72 00:11:0900:21:3500:32:3100:43:34 47:54 21:14 05:23

557

560 Thomas Karlquist Enköping 43 00:10:1600:20:5300:31:5900:43:28 47:55 21:14 05:23

558

57 Martin Ros Eknäs IF 77 00:10:1400:21:1200:32:1700:43:45 48:00 21:20 05:23

559

1259 Sören Andersson Svenska Shell 64 00:10:2700:21:0500:32:2500:43:56 48:02 21:21 05:23

560

583 Åke Brundin Coop Konum Trosa 70 00:10:0300:20:3400:31:4600:43:24 48:08 21:27 05:24

561

1063 Bernt Hjärre Team Stockholm Marathon 40 00:10:3600:20:4500:32:0900:43:55 48:09 21:28 05:24

562

609 Johan Hästbacka Bosch Rexroth VIF 80 00:09:5600:20:1600:31:4400:43:34 48:11 21:31 05:24

563

1191 Niklas Netz Hölö-Mörkö IF 96 00:11:1200:21:5400:32:4100:43:58 48:20 21:40 05:25

564

157 Michael Isoz Åda 57 00:10:0500:20:3700:31:5300:43:50 48:26 21:45 05:26

565

575 Tomas Taraldsson Ica Jätten 87 00:11:5300:23:0700:34:1000:44:30 48:27 21:46 05:26

566

571 Håkan Walletun FVB Sverige 56 00:10:3600:21:2000:32:4900:44:19 48:32 21:51 05:27

567

1110 Conny Ström Zerea Interior Design 68 00:10:1600:21:0100:32:3600:43:58 48:33 21:52 05:27

568

696 696 00:10:5300:21:3500:32:5600:44:15 48:34 21:54 05:27

569

1137 Magnus Björklund Astrazeneca 72 00:10:0900:21:2100:32:4400:44:16 48:38 21:58 05:27

570

866 Catarina Papinniemi Trosa 66 00:10:5600:21:4400:32:5400:44:15 48:38 21:58 05:27

571

532 Christopher Åberg Sollentuna 74 00:10:2200:20:3700:31:4600:43:46 48:39 21:58 05:27

572

1114 Tomas Borg Capital Cooling 59 00:10:0800:20:3400:31:5500:43:54 48:41 22:01 05:28

573

585 Jörgen Sundkvist Coop Konsum Trosa 62 00:09:5100:20:3100:32:1200:43:58 48:42 22:02 05:28

574

1315 Pelle Lindius Alla tiders matlagare 66 00:10:4700:21:1400:32:1500:44:08 48:46 22:06 05:28

575

2020 Björn Lithman Sille 69 00:11:1800:21:5200:32:5400:44:21 48:47 22:07 05:28

576

662 Thorbjörn Gustafsson Multum Consulting 54 00:09:4000:20:2900:32:0800:44:15 48:48 22:08 05:29

577

538 Kjell Hellsten Friluftsfrämjandet 50 00:10:3900:21:2900:32:5200:44:38 48:52 22:11 05:29

578

1301 Martin Klein Hägersten 71 00:11:1600:22:0000:33:1700:44:44 48:53 22:13 05:29

579

1089 Axel Klaesson Hänö 89 00:10:5900:21:5800:33:0300:44:32 48:55 22:15 05:29

580

1204 tomas svensson aik fotboll 74 00:11:2800:22:2200:33:2200:44:33 48:56 22:16 05:29

581

2006 Lars Haglund TROTAB 45 00:10:5200:21:3300:32:4800:44:27 49:00 22:20 05:30

582

707 Johan Björkman Bosch Rexroth vif 00:09:5600:20:3400:32:1400:44:14 49:01 22:20 05:30

583

1056 HÅKAN NILSSON GRÖDINGE 94 00:09:5500:20:2700:31:3300:44:05 49:03 22:22 05:30

584

1012 Greger Sellberg Oxvreten 42 00:10:4600:21:3800:33:0000:44:32 49:06 22:25 05:31

585

1083 Leo Jarl Huddinge 80 00:11:0100:22:2000:33:5100:45:11 49:16 22:35 05:32

586

756 Olof Göransson MNO International AB 85 00:11:1700:22:0300:33:1900:44:58 49:19 22:39 05:32

587

1182 Simo Joukosalmi Södertälje 00:11:2600:21:5900:33:0000:45:10 49:19 22:39 05:32

588

1066 Mikael Strömblad Uppsala 77 00:11:1400:22:0600:33:2300:44:49 49:21 22:41 05:32

589

1145 Jesper Biveros Linköping 89 00:10:5600:22:1200:33:4400:45:13 49:23 22:42 05:32

590

1264 Patrik Gustafsson Södertälje 00:10:3400:21:0900:32:2900:44:37 49:25 22:45 05:33

591

1279 Jonas Hofstedt Trosa 59 00:11:2300:22:3100:33:5200:45:10 49:28 22:47 05:33

592

4650 Torgny Hjorth Tramseborg 59 00:10:4800:21:5100:33:2400:45:15 49:34 22:54 05:34

593

1180 Hans-Olov Malmqvist Västerås 45 00:10:5300:22:0100:33:4200:45:12 49:38 22:58 05:34

594

1242 Thord Righard Saltsjö-Boo 57 00:11:1100:22:1300:33:3600:45:07 49:39 22:59 05:34

595

1106 Lukas Hållkvist Trosa 88 00:11:0000:22:0700:33:3200:45:11 49:40 23:00 05:34

596

1092 Jan Thyreen SEB 64 00:10:4400:20:5500:32:3300:44:57 49:41 23:01 05:35

597

1270 Håkan Andersson Norsborg 54 00:11:3900:22:2900:33:5800:45:19 49:48 23:08 05:35

598

1306 Bert-Ola Wennberg Oxvretens SK 48 00:11:3100:22:2800:33:4200:45:06 49:50 23:10 05:36

599

1288 Lucas Öijvall Barca Fans 88 00:12:0800:23:2300:34:4600:45:46 49:52 23:11 05:36

600

1086 Kjell Lundin Granlund 52 00:11:0200:22:2100:33:5200:45:10 49:57 23:17 05:36

601

1278 Linus Hermansson Vattenfall Öst Fritidsförening 87 00:10:4600:22:0100:33:2100:45:33 50:00 23:20 05:37

602

1188 Nonis Malamas Stockholm 80 00:10:0100:20:5000:32:3200:45:09 50:02 23:21 05:37

603

1187 Lars Åke Persson Uppsala 47 00:11:1600:22:1700:33:3700:45:34 50:03 23:23 05:37

604

603 Fredrik Forslund trycknu.se 77 00:10:1100:21:1200:33:1700:45:36 50:08 23:28 05:38

605

1302 Joakim Falk Stigtomta 72 00:10:5700:21:3900:33:0800:45:16 50:15 23:35 05:38

606

1291 Per Ekblom Ekblom Alpin 00 00:11:2700:22:3300:34:0700:45:38 50:16 23:35 05:38

607

1293 Herrala Ilkka Herralas fastighetssörvice 53 00:10:2900:21:3800:33:2700:45:30 50:19 23:38 05:39

608

1025 Johan Linder Hamilton Advokatbyrå 62 00:11:0100:21:5100:33:3600:45:44 50:19 23:38 05:39

609

1284 Peter Randén Södertälje 63 00:10:5800:21:5000:33:3100:45:40 50:19 23:39 05:39

610

1015 Gunnar Lind Movea 47 00:11:1500:22:2300:34:0900:45:43 50:20 23:39 05:39

611

2004 Hans Gustafsson Nynäs IK 45 00:10:5400:21:4900:33:3500:45:41 50:25 23:45 05:39

612

4645 David Goldring Hägersten 68 00:12:1400:24:1500:34:5500:46:17 50:27 23:47 05:40

613

1266 Frank Norin Vagnhärad 58 00:10:1500:21:0500:32:5600:45:31 50:27 23:47 05:40

614

1134 Anders Jansson Vagnhärad 64 00:10:5800:22:0200:33:4600:45:55 50:28 23:48 05:40

615

2018 Lars Johansson Camfil IF 60 00:10:3500:21:4600:33:3900:45:50 50:30 23:49 05:40

616

1097 Magnus Engström TROTAB 72 00:11:2900:22:3000:34:0200:45:45 50:36 23:55 05:41

617

1261 Sten-Erik Edenhag Viksnäs 50 00:11:3800:22:4200:34:2300:45:56 50:37 23:57 05:41

618

576 Theo Liljestrand Ica Jätten 83 00:11:5300:23:0700:34:1000:46:15 50:43 24:02 05:41

619

1099 Börje Johansson Team VTC Södertälje 62 00:10:1000:21:1500:33:2200:45:54 50:45 24:04 05:42

620

1263 Krister Karlsson Trosa krymla 50 00:10:2900:21:4100:33:2500:45:58 50:47 24:06 05:42

621

1276 Kim Ludvigsson Vattenfall Öst Fritidsförening 83 00:11:1000:22:1300:33:4900:45:58 50:49 24:09 05:42

622

1080 Thomas Klaesson Hänö 59 00:10:5900:22:0600:33:4500:46:00 50:52 24:12 05:43

623

1308 Demetrio Barros Tumba 71 00:10:2400:21:1300:32:5900:46:19 51:01 24:20 05:43

624

728 Dennie Fransson Studio Plong 00 00:10:3800:21:2900:33:2500:46:06 51:08 24:27 05:44

625

1139 Tony Kesti Kestibrothers 70 00:12:1300:24:1800:36:1200:47:43 51:16 24:36 05:45

626

1162 Patrik Johansson södertälje 85 00:11:1200:22:3100:34:3100:46:45 51:17 24:36 05:45

627

1201 Niklas Ludvigsson AB NÄRMILJÖ 54 00:11:2100:22:4100:34:3300:46:35 51:19 24:39 05:46

628

749 Magnus Lidström Södertälje 71 00:11:0700:22:1300:34:1900:46:34 51:20 24:39 05:46

629

511 Johan Strömberg Stockholm 76 00:11:1500:22:3400:34:3800:46:43 51:21 24:41 05:46

630

743 Kaiser Söse Trosa 83 00:11:1500:22:3400:34:3800:46:43 51:22 24:41 05:46

631

1214 Sverker Hugert Camfil IF 65 00:10:3200:21:5700:34:0100:46:33 51:22 24:42 05:46

632

1160 Horst-Henrik Liljeström Humanprogress 69 00:11:0500:22:0500:34:0500:46:23 51:25 24:44 05:46

633

2011 Yngve Karlsson Södertälje 51 00:10:4700:21:5800:34:0700:46:42 51:31 24:51 05:47

634

725 Marcus Söderlund Matheo Trophy 00:09:4900:20:5900:33:1500:46:40 51:36 24:56 05:47

635

1309 Patrik Sundberg Trosa Glasmästeri o fastighetsbyggen AB 70 00:12:1200:23:0400:34:2700:46:41 51:37 24:57 05:48

636

1300 Michael Sandgren Venasmedjan Tystberga 57 00:10:2300:21:3900:33:5500:46:41 51:39 24:59 05:48

637

1019 Mårten Hedström Enskede 54 00:11:4000:22:5300:34:4500:46:56 51:45 25:05 05:48

638

1040 Robert Benson Benson MedReg AB 42 00:11:4900:23:0300:35:0100:47:08 51:48 25:08 05:49

639

1273 Matthi Ek Vattenfall Öst fritidsklubb 81 00:11:5400:23:2700:35:2300:47:29 51:49 25:08 05:49

640

1210 Mats Tejre Malmö 72 00:11:3900:23:1000:35:1400:47:34 51:52 25:12 05:49

641

1123 Johan Andersson Sötast i Sörmland 73 00:11:1300:22:1900:34:2200:46:49 51:55 25:14 05:50

642

1215 Jan-Ove Jansson Taxi Östra Uppland 51 00:10:5200:22:1700:34:3600:47:19 52:01 25:20 05:50

643

600 Jorma Marjamäki SÅFIF 53 00:10:4700:22:0800:34:4000:47:30 52:12 25:32 05:51

644

1222 Rolf Carlsson Postens IF, Nyköping 39 00:11:3200:23:0100:35:0500:47:18 52:14 25:34 05:52

645

1171 Per Borrman Tullinge 68 00:11:5600:23:2900:35:2900:47:32 52:19 25:39 05:52

646

1096 fredrik eriksson Långbro Värdshus 64 00:11:4500:23:1800:35:2600:47:44 52:21 25:41 05:53

647

2022 Erik Andersson Hargs BK Runners 47 00:11:2700:22:1800:34:2200:47:19 52:24 25:44 05:53

648

1193 Torbjörn Rolff Trosa Kommun 63 00:11:4300:23:0700:35:1400:48:06 52:25 25:45 05:53

649

610 Björn Granholm Bosch Rexroth VIF 58 00:11:2400:22:5100:34:5700:47:31 52:26 25:45 05:53

650

95 Arne Ramström Södertälje 66 00:10:5600:22:4100:34:4900:47:19 52:28 25:47 05:53

651

2014 Tommy Oscarsson Solhaga 44 00:10:3300:22:0300:34:3600:47:22 52:30 25:49 05:53

652

1107 Bo Olofsson Linköping 56 00:11:4000:22:5200:34:4800:47:30 52:31 25:51 05:54

653

1155 Erik Lindkvist Källvik 89 00:11:4000:22:5900:34:5900:47:53 52:34 25:53 05:54

654

1233 Willy Kihlmark HÄSSELBY 45 00:11:4500:23:0700:35:0800:47:29 52:34 25:54 05:54

655

581 Peter Tholse Coop Konsum TRosa 65 00:10:2300:21:4100:33:5700:47:15 52:35 25:55 05:54

656

1121 Ove Karlsson Nyköping 53 00:11:2400:22:5500:35:0400:47:35 52:39 25:59 05:55

657

1104 Jan Gyllenrot Telia IF 45 00:11:1900:22:5400:35:2000:47:51 52:42 26:01 05:55

658

1055 KJELL NILSSON NYKÖPING 44 00:11:4300:23:1400:35:2600:47:51 52:42 26:02 05:55

659

612 Stefan Värehag Bosch Rexroth VIF 84 00:11:0300:22:2500:34:4900:47:40 52:44 26:03 05:55

659

1142 Kaj Ekola tpo Sthlm 74 00:12:0300:24:1400:36:1900:48:12 52:44 26:03 05:55

661

1109 Alf B. Nilsson Södertälje 51 00:11:1500:22:2100:34:4800:47:54 52:46 26:06 05:55

662

2009 Gunnar Jansson Friluftsfrämjandet 47 00:11:0900:22:3700:35:0600:47:57 52:54 26:13 05:56

663

1179 Robin Hultgren Räddningstjänsten, Nyköping 66 00:11:3900:22:5500:35:3700:48:08 53:01 26:20 05:57

664

1173 Lars Olofsson Uttran 57 00:11:4900:23:1500:35:2600:48:05 53:07 26:27 05:58

665

1312 Jens Grezelius Enköping 80 00:12:2000:24:2300:36:5100:48:58 53:18 26:37 05:59

666

1152 Ulf Karlsson Freddes änglar 72 00:10:4100:22:2400:35:1700:48:36 53:26 26:45 06:00

667

699 Rudiger von Lukowitz IF Borsö 38 00:11:1500:22:4200:35:0900:48:07 53:29 26:48 06:00

668

1260 Alexis Midestad Dynamate AB 75 00:11:4700:23:4400:36:1700:49:04 53:33 26:53 06:01

669

1068 John Håkansson Uppsala 72 00:11:1600:22:5600:35:4700:48:44 53:33 26:53 06:01

670

1317 Joakim Johansson Älvsjö 00 00:11:3300:23:0300:35:1900:48:20 53:49 27:08 06:02

671

2002 Ingemar Eriksson Ingemar Eriksson Projekt & Byggledning 43 00:11:0500:22:3200:35:2900:48:32 53:54 27:13 06:03

672

1050 Marcus Wall VapperstaWalle IF 85 00:11:2700:23:1600:35:3600:48:32 53:57 27:16 06:03

672

1164 Oskar Karlsson Nyköping 85 00:11:2700:23:1600:35:3600:48:32 53:57 27:16 06:03

672

1268 Martin Sjöberg Slöberg IF 85 00:11:2700:23:1600:35:3700:48:35 53:57 27:16 06:03

675

1274 Mattias Lindh Vattenfall Öst fritidsförening 81 00:12:0400:23:5900:36:2700:49:07 54:03 27:23 06:04

676

2010 Pelle Karlsson Orsa 50 00:12:0000:23:4000:36:1000:49:11 54:19 27:39 06:06

677

1088 Christer Johansson Tyresö 70 00:12:1300:24:1800:36:4400:49:30 54:21 27:41 06:06

678

1228 bjugård niklas SORUNDA 66 00:11:5500:23:4800:36:1700:49:27 54:23 27:42 06:06

679

1065 jonas gejer technia 63 00:11:1500:22:5100:35:1300:48:51 54:32 27:51 06:07

680

1095 Stefan Lundberg Sannadals SK 48 00:11:3000:23:1500:36:0400:49:12 54:35 27:55 06:08

681

1269 Rolf Johansson Astra Zeneca AB 52 00:12:1200:24:1000:37:0100:49:50 54:36 27:55 06:08

682

1135 Sture Nystrand Vegahuset 55 00:11:5100:24:1600:37:0100:49:49 54:36 27:56 06:08

683

4638 Tony Nordin Gnesta 73 00:12:1400:24:1600:36:4400:49:33 54:51 28:10 06:09

684

1053 åke tjernlund slagsta gille 42 00:11:1600:23:5200:36:3300:49:51 55:03 28:23 06:11

685

1138 Bengt-Göran Pettersson SORUNDA 63 00:12:0900:23:5800:36:5200:50:34 55:36 28:55 06:14

686

1245 Stefan Nilsson Trosabygdens OK 82 00:10:0200:21:4500:35:0600:50:03 55:44 29:04 06:15

687

1289 Jörgen Strand Nyköping 58 00:11:4600:23:4600:37:0800:50:39 55:46 29:06 06:16

688

1178 Anders Uppfeldt Trosa 42 00:12:1600:24:4200:37:4600:50:57 55:53 29:12 06:16

689

676 Peter Grönlund Matheo Trophy 72 00:11:4400:23:2900:36:0000:50:02 55:56 29:15 06:17

690

720 Carl Johan Wallin Matheo Trophy 76 00:10:3500:22:3400:36:0000:50:02 55:56 29:16 06:17

691

1282 Jesper Melander Hypersports Paintball 88 00:11:2200:24:0800:38:0300:50:35 56:01 29:21 06:17

692

1165 Björn Birgersson Tumba 57 00:11:5900:24:0100:37:0200:50:52 56:07 29:26 06:18

693

1057 Bosse Carlsson Skärholmen 37 00:12:4400:24:5400:38:0000:51:40 56:40 30:00 06:22

694

1265 Jan Erik Andersson Dala-Järna IK 44 00:11:1900:23:1700:36:5900:51:09 56:44 30:04 06:22

695

703 Johan Söderlund Matheo Trophy 72 00:12:1800:25:1600:38:3700:52:07 57:22 30:41 06:26

696

1028 Bengt Birgersson Ömanstorp 39 00:11:1700:24:1500:37:1500:51:52 57:25 30:45 06:27

697

1249 Tore lundin B-LINK-SÖT 51 00:12:5600:25:4200:38:5800:52:29 57:32 30:51 06:27

698

1313 Tabare Bonessi Järfälla 72 00:12:2000:24:4100:38:3900:52:23 57:32 30:52 06:27

699

1077 Jens Hållbus Scania DEMS 73 00:12:0900:24:4400:38:3200:52:14 57:33 30:52 06:27

700

1051 Augusto Godinho NORSBORG 43 00:12:1100:24:2400:38:0800:52:09 58:01 31:21 06:31

701

1275 Jan Gabrielsson Ärla IF 53 00:16:0400:28:0000:40:2800:53:10 58:10 31:29 06:32

702

1272 Jonas Wahlström Bilia Personbilar AB 65 00:12:3500:25:3800:39:0500:53:03 58:23 31:43 06:33

703

1181 Thomas Mullo Segeltorp 58 00:11:3700:24:2300:38:4800:53:33 58:56 32:15 06:37

704

1061 Hans Salomonsson Nynäs IK 44 00:13:0200:25:4900:39:3400:53:16 59:03 32:22 06:38

705

1176 Kenny Midenkrantz Vagnhärad 83 00:14:2700:31:53 59:40 32:59 06:42

706

1144 Michel Nyström tpo Sthlm 71 00:12:0900:24:3600:40:3000:54:42 59:42 33:01 06:42

707

1116 1116 00:11:2800:25:0100:40:3900:54:42 59:56 33:15 06:44

708

1085 Karl-Gustav Samnegård Trosalundskyrkan 44 00:12:5800:25:5200:39:4400:54:14 1:00:00 33:20 06:44

709

1168 Fredrik Björkén Vagnhärad 72 00:13:2600:26:2700:40:0500:54:44 1:00:11 33:31 06:45

710

1174 John Ericson Rönninge 57 00:12:5100:26:0100:40:1900:54:30 1:00:15 33:34 06:46

711

2007 Eghert Holm Vagnhärads Volleybollklubb 55 00:12:0600:25:2100:39:4400:54:45 1:00:47 34:07 06:49

712

1140 Omar Fye tpo Sthlm 81 00:12:1900:25:5900:40:3000:55:37 1:01:05 34:25 06:51

713

1141 Magnus Spansk tpo Sthlm 55 00:12:0700:25:0000:40:3000:55:36 1:01:11 34:30 06:52

714

1232 Björn Kjellström TbOK 38 00:13:1400:26:5000:41:2400:56:06 1:01:38 34:58 06:55

715

87 Magnus Skog Uif 64 00:12:4600:26:3900:41:0400:55:54 1:01:41 35:01 06:55

716

2017 Ove Wrang Stiftelsen Assistansen 49 00:13:1600:26:2800:40:4400:55:38 1:01:56 35:15 06:57

717

1043 Tobias Persson Trosa stadshotell 80 00:13:1900:27:5000:43:4600:59:20 1:05:31 38:51 07:21

718

1240 Sven Söderman Södertälje Hamn 72 00:13:5900:27:5100:44:1100:59:40 1:06:24 39:43 07:27

719

1238 Kjell-Kolbjörn Nilsson Göinge/Winners Hässleholm 34 00:15:4100:31:4900:50:2601:10:30 1:18:59 52:19 08:52
2 Damer

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Split Split Split Split Tid Tid Efter Pace

1

266 Anna Rahm Rånäs 4H 81 00:06:3900:13:2800:20:4000:27:59 30:58 03:28

2

204 Anna von Schenck Hässelby SK 73 00:06:5400:14:0100:21:2300:28:55 32:00 1:01 03:35

3

203 Linnea Gustafsson OK Hällen 86 00:07:0500:14:1800:21:5300:29:24 32:19 1:21 03:37

4

208 Susanne Grimfors FK Studenterna 77 00:07:1000:14:1700:21:4600:29:27 32:25 1:27 03:38

5

207 Susanna Damm Huddinge Ais 75 00:06:5200:13:5900:21:3500:29:22 32:30 1:32 03:39

6

205 Cecilia Fager Hässelby SK 75 00:07:0400:14:1900:22:0200:29:59 33:07 2:09 03:43

7

202 Hanna Jonson Enhörna IF 82 00:07:2800:15:0700:23:0000:30:54 34:13 3:14 03:50

8

210 Amanda Bohlin Linköpings OK 89 00:07:4000:15:2400:23:2500:31:33 34:42 3:44 03:53

9

247 Dace Landström Vallentuna FK 83 00:07:3800:15:2000:23:2400:31:40 34:51 3:52 03:54

10

216 Annica Karlsson FK Studenterna 77 00:07:4200:15:3300:23:5600:32:31 36:03 5:05 04:03

11

217 Susanne Sjöstrand FK Studenterna 86 00:07:5700:16:0100:24:2100:32:55 36:14 5:15 04:04

12

209 Hanna Keiser Enhörna IF 89 00:07:3700:15:4900:24:3300:33:27 36:38 5:40 04:07

13

258 Kim Fors Hägersten 82 00:08:0900:16:1600:24:4900:33:27 36:38 5:40 04:07

14

211 Lotta Nordbeck Vallentuna CK 73 00:07:4400:15:5100:24:2300:33:15 36:48 5:50 04:08

15

206 Christina Greis Hässelby SK 75 00:08:0100:16:1000:24:4200:33:26 36:50 5:52 04:08

16

1474 Linnea Ivarsson Sandberg OK Denseln 89 00:08:2300:17:1500:26:0800:34:28 37:41 6:43 04:14

17

214 Christin Bergkvist FK Studenterna 67 00:08:1600:16:4200:25:3700:34:40 38:17 7:18 04:18

18

219 Linda Jerrewing FK Studenterna 80 00:08:1200:16:4700:25:5200:35:05 38:50 7:52 04:21

19

263 Karin Israelsson Sturebadet AB 74 00:08:3000:17:1500:26:1900:35:22 38:59 8:01 04:22

20

256 Kristina Svanberg Stockholm 82 00:08:3000:17:2200:26:3500:35:55 39:34 8:36 04:26

21

867 Annika Hall Nyköping 65 00:08:3500:17:2000:26:3300:35:55 39:45 8:47 04:28

22

1443 Charlotta Taberman Södertälje 92 00:08:5400:17:5300:26:4900:36:03 39:46 8:48 04:28

23

237 Emma Östensson Solna 81 00:08:4900:17:4300:26:5200:36:11 39:58 8:59 04:29

24

845 Camilla Larsson OK Hällen 65 00:09:0000:17:4300:26:4900:36:18 39:59 9:00 04:29

25

257 Eva Hardell Bäckebo Skid och Motionsklubb 68 00:08:2700:17:2200:26:5000:36:21 40:00 9:02 04:29

26

212 Kajsa Hammarström OK Hällen 92 00:08:4100:17:4900:27:1100:36:31 40:08 9:10 04:30

27

262 Marie Andersson Albins 74 00:08:5900:17:5600:27:0900:36:26 40:09 9:11 04:30

28

865 Maria Nordin Björnlunda IF 77 00:08:4100:17:3500:26:5500:36:27 40:09 9:11 04:30

29

264 Mikaela Drougge Södertälje IF 81 00:08:4600:17:5100:27:2000:36:58 40:52 9:54 04:35

30

225 Maria Westling Sollentuna 69 00:08:5500:18:0700:27:4900:37:44 41:40 10:41 04:40

31

233 Jenny Stenfors Älvsjö 73 00:09:3600:18:5400:28:1900:37:47 41:45 10:47 04:41

32

228 Josefin Nilsson Ekebo Runners 83 00:08:5200:18:1200:28:0100:37:54 41:50 10:52 04:42

33

220 Eva Helldal Hägersten 50 00:09:0000:18:1200:27:5600:37:52 41:57 10:59 04:42

34

223 Monica Hellstadius Gnesta 75 00:08:5400:18:1600:28:0300:37:58 41:57 10:59 04:42

35

236 Carina Uddberg Danielsson Mölnboskolan 69 00:09:1100:18:2400:28:1000:38:08 42:00 11:02 04:43

36

230 Anna Ekholm Hargs BK Runners 72 00:09:0700:18:2100:28:1600:38:21 42:27 11:29 04:46

37

235 Petra Sporrong SpringGirls & Boys 67 00:09:1200:18:4500:28:3900:38:36 42:37 11:39 04:47

38

1399 Sophie Holm Trosa IF 72 00:09:1400:18:4100:28:3700:38:41 42:40 11:42 04:47

39

215 Ida Hylander SLK Oxelösund 92 00:08:5600:18:3500:28:3900:39:03 42:40 11:42 04:47

40

864 Anette Brunander Sollentuna 67 00:09:4800:19:1400:29:0500:39:03 42:51 11:53 04:48

41

238 Susanne Gustavsson Scania 68 00:09:3700:19:0400:28:5600:38:54 42:53 11:55 04:49

42

241 Karin Johansson Södertälje 77 00:09:4500:19:1600:29:0200:39:01 42:58 12:00 04:49

43

803 Moa Strandh Linden 90 00:09:3300:18:5400:28:4700:39:02 43:00 12:02 04:49

44

822 Helena Roxtorp Stockholm 68 00:09:0900:18:5500:29:0300:39:11 43:09 12:10 04:50

45

831 Helena Lindström Camfil IF 73 00:09:2000:18:5600:29:0000:39:14 43:10 12:12 04:51

46

854 Pia Hardelid London 81 00:09:0900:18:3800:28:3600:39:06 43:13 12:15 04:51

47

253 Malin Kjellberg FK Studenterna 70 00:09:1800:19:0400:29:2400:39:23 43:19 12:21 04:52

48

261 Evy Palm Mölndals AIK 42 00:09:5000:19:2400:29:2200:39:22 43:25 12:27 04:52

49

804 Emilia Gullbrand Sköldinge IF 93 00:08:3200:17:5900:28:1600:39:04 43:29 12:31 04:53

50

796 Marine Bodén ericsson 69 00:09:5400:19:2900:29:3000:39:42 43:42 12:44 04:54

51

1465 Jessica Oscarsson Team Solhaga 71 00:09:2200:19:0400:29:2500:39:46 43:48 12:50 04:55

52

793 Fia Grossmann Ekebo Runners 77 00:09:5900:19:5600:30:0800:40:02 43:53 12:54 04:55

53

265 Marianne Karlsson HG Athletic Club 67 00:09:0200:18:4500:29:1100:39:51 44:01 13:02 04:56

54

239 Anna Danielsson Hallstahammar 80 00:09:5100:19:4200:29:5000:40:04 44:07 13:08 04:57

55

252 Julia Davidsson OKKlemmingen 90 00:08:5800:18:5300:29:1200:39:57 44:07 13:09 04:57

55

840 Selma Idrizbegovic Real Runners/Team Sthlm Marathon 78 00:09:1900:19:1400:29:3700:39:57 44:07 13:09 04:57

57

870 Karin Wimmer Huddinge 78 00:09:3400:19:4000:29:5500:40:15 44:14 13:16 04:58

58

224 Hanna Blom Gnesta 74 00:09:2100:19:1700:29:3800:40:04 44:14 13:16 04:58

59

764 Katrin Rundén AstraZeneca IF 62 00:09:5000:19:4200:29:5700:40:21 44:15 13:17 04:58

60

229 Carina Berglund Trosa Rehab 72 00:09:4300:19:2400:29:2800:40:17 44:19 13:21 04:58

61

807 Maria Murelius Rylander Västerås 70 00:09:4700:19:4400:30:0900:40:36 44:37 13:38 05:00

62

769 Emma Denlert Västerljung 90 00:10:1700:20:0700:30:2000:40:48 44:45 13:47 05:01

63

1460 Maria Gullström Stockholm 77 00:10:4100:20:3900:30:5600:40:58 44:48 13:50 05:02

64

782 Ellnor Jonsson Västerljung 80 00:09:0100:19:0300:29:4400:40:41 44:51 13:53 05:02

65

1417 Sofia Davidsson Scania Treasury 82 00:10:3800:20:4400:30:5500:41:02 44:53 13:54 05:02

66

250 Kaisa Svanborg Kulppi SLK Oxelösund 92 00:09:5500:19:4700:30:0900:40:52 45:10 14:12 05:04

66

251 Frida Johansson SLK Oxelösund 92 00:09:5500:19:4700:30:0900:40:52 45:10 14:12 05:04

68

1473 Susanne Carlsson ESKILSTUNA 69 00:10:2000:20:1700:30:4300:41:09 45:17 14:18 05:05

69

1415 Jessica Sylvan Ekebo Runners 73 00:09:4500:19:5300:30:2800:41:19 45:33 14:35 05:07

70

1376 Harke Steenbergen Stockholm 71 00:08:3400:18:2300:29:2900:41:19 45:50 14:52 05:09

71

795 Karin Liljebladh Norrköping 79 00:10:3000:20:4300:31:2000:41:48 45:55 14:57 05:09

72

794 Camilla Abrahamsson Ekebo Runners 73 00:09:5900:19:5600:30:2500:41:41 46:01 15:03 05:10

73

855 Jessica Hernkvist Kirres 83 00:10:1600:20:1900:30:5100:41:55 46:02 15:04 05:10

74

1500 Monica Hatlen Tullinge 65 00:09:2600:19:3700:30:3000:41:40 46:04 15:05 05:10

75

853 Johanna Ljungberg Trosabygdens OK 93 00:10:0000:20:1800:31:0100:42:06 46:09 15:10 05:11

76

862 Tanja Lappalainen Trosa 78 00:10:4800:20:5900:31:2700:42:10 46:11 15:13 05:11

77

785 Christina Thalén enhörna if 50 00:10:4700:21:2000:31:4800:42:12 46:15 15:17 05:11

78

772 Nathalie Sandh Nyköping 82 00:09:5800:20:1000:30:5800:42:13 46:19 15:21 05:12

79

763 Helena Sylvana Boo FF (Saltsjö-Boo) D1:09 67 00:10:0900:20:3200:31:1600:42:09 46:21 15:23 05:12

80

242 Katarina Norén Lidingö 83 00:10:0700:20:1800:31:0000:41:56 46:22 15:24 05:12

81

811 Malin Abrahamsson Fredrikshofs FIF 76 00:10:1800:20:3500:31:1300:42:07 46:27 15:29 05:13

82

824 Maria Kleringer Nyköping 75 00:10:2900:20:4300:31:1800:41:56 46:31 15:33 05:13

83

834 Malin Marklund AstraZeneca IF 77 00:09:3000:20:0200:31:0900:42:19 46:36 15:38 05:14

84

1483 Eva Svits Skepparholmens Spa/Konferans 65 00:10:0800:20:2600:31:1700:42:21 46:40 15:42 05:14

85

766 Inga-Britt Kumlin Nyköping 57 00:10:1000:20:3300:31:2100:42:21 46:53 15:55 05:16

86

810 Emma Reigans Örebro 83 00:10:1600:20:2800:31:1500:42:32 46:55 15:57 05:16

87

850 Karin Sköld Bromma 83 00:09:5500:20:1900:31:1400:42:44 46:57 15:59 05:16

88

806 Jenny Eriksson Västerljung 89 00:10:1700:20:5000:31:3000:42:39 47:02 16:03 05:17

89

829 Jenny Persson Club ÅF 82 00:10:1800:20:4700:31:4700:42:55 47:02 16:04 05:17

90

1400 Malin Forsén Hammarby 78 00:09:5800:20:3400:31:4400:42:43 47:09 16:11 05:17

91

260 Elisabeth Borg IF SKV Stockholm 76 00:09:4900:20:0700:31:3300:42:53 47:20 16:22 05:19

92

805 Charlotta Larsson Dagen 82 00:09:1800:19:3700:30:5100:42:43 47:20 16:22 05:19

93

839 Miranda Stoltz ICA Maxi Södertälje 86 00:10:3300:20:3500:31:3200:43:00 47:22 16:24 05:19

94

222 Pernilla Isberg Enköping 86 00:09:3800:20:0300:31:2000:43:09 47:37 16:39 05:21

95

821 Melinda Nystrand Nyköping 91 00:10:5000:21:2600:32:2600:43:25 47:38 16:39 05:21

96

827 Ann-Charlotte Karlquist AstraZeneca IF 70 00:10:0400:20:5200:31:4700:43:04 47:38 16:40 05:21

97

1387 Helena Groth SOLLLENTUNA 81 00:10:3400:21:0300:32:1400:43:33 47:42 16:43 05:21

98

842 Susanne Eriksson-Vistinmäki SLK Oxelösund 66 00:10:3400:20:5800:32:0200:43:15 47:44 16:46 05:21

99

869 Christina Gerde AstraZeneca IF 58 00:10:0200:20:2900:31:3600:43:14 47:45 16:47 05:22

100

832 Minna Karlsson Camfil IF 64 00:10:0200:20:2900:31:5100:43:17 47:46 16:47 05:22

101

808 Jessica Karlsson Nyköpings OK 78 00:09:5100:20:2900:31:4400:43:17 47:47 16:48 05:22

102

844 kerstin skytt Norsborg 53 00:10:2500:20:4800:31:4200:43:10 47:48 16:50 05:22

103

848 Carina Lundström Södertälje 62 00:10:3300:20:5800:32:0200:43:21 47:49 16:51 05:22

104

244 Elin Andersson Hellstöms måleritjänst 86 00:09:3000:19:5800:30:5400:43:03 47:51 16:53 05:22

105

861 Anna-Lena Borg Stockholm 66 00:11:0300:21:2800:32:1200:43:24 47:57 16:59 05:23

106

1375 Karin Stråhle Eskilstuna 74 00:10:5900:21:3300:32:3800:43:41 47:59 17:01 05:23

107

226 Karolina Lundgren Eknäs IF 78 00:10:1400:21:1200:32:1700:43:46 48:00 17:02 05:23

108

231 Maria Höyer-Hansen Gentofte/ Danmark 76 00:10:1700:20:5600:32:0900:43:34 48:03 17:04 05:23

109

1477 Melody Makari Södertälje 78 00:10:3900:20:4900:31:4600:43:29 48:03 17:05 05:24

110

841 Camilla Bjurlemark johnbutton.com 73 00:09:5200:20:4100:32:0800:43:33 48:05 17:06 05:24

111

1393 pia haglund Trosa 72 00:10:3700:21:3300:32:4200:43:49 48:06 17:07 05:24

112

851 Cecilia Elm Eklöf Luxemburg 67 00:10:2500:21:1700:32:2700:43:43 48:07 17:09 05:24

113

1462 Johanna Turesson Coop Konsum 87 00:11:0200:21:1200:32:1400:43:50 48:15 17:16 05:25

114

1491 Sanna Sundohl Trosa 92 00:10:5800:21:5600:33:0400:44:19 48:15 17:17 05:25

115

1459 filippa gustafsson trosa 92 00:10:5800:21:5500:33:0400:44:19 48:15 17:17 05:25

116

243 Karin Sandberg Solna 86 00:10:2000:21:0600:32:2300:43:51 48:16 17:18 05:25

117

1494 Camilla Ekstrand twentyfourseven 81 00:10:2300:20:5400:32:1800:43:56 48:18 17:20 05:25

118

1470 Isabelle Runfeldt Trosa Kommun 74 00:10:1200:20:4800:32:0700:43:44 48:19 17:20 05:25

119

1384 Hanna Wiik-Hansen Stockholm 80 00:10:4900:21:2700:32:4000:44:00 48:22 17:24 05:26

120

781 Susanne Hultgren Postens IF 56 00:10:4700:21:4700:32:5100:43:55 48:25 17:27 05:26

121

837 Marie Frey Västerås 72 00:11:0300:21:5500:33:0800:44:12 48:33 17:35 05:27

122

786 Mia Sjönvall Hägersten 67 00:10:4000:21:1700:32:3900:44:12 48:41 17:43 05:28

123

1429 Madeleine Ståhl Årsta 85 00:10:4900:21:1700:32:3300:44:17 48:51 17:53 05:29

124

1452 Viveka Rüffel Hargs BK Runners 39 00:11:0600:21:5100:33:0300:44:25 48:52 17:54 05:29

125

784 Christina Lindqvist Stockholm 75 00:10:4800:21:2700:32:4600:44:20 48:59 18:01 05:30

126

1406 Linnéa Carlsson Eskilstuna 86 00:10:5700:21:5800:33:1700:44:29 49:10 18:11 05:31

127

777 Merete Lindgren Hanssen Trosa 69 00:11:0200:21:5200:33:1100:44:39 49:16 18:17 05:32

128

847 Erika Hjorth Tramseborg 91 00:10:4800:21:5000:33:2400:45:09 49:16 18:18 05:32

129

1466 Susanna Nyhrén Nykvarn 82 00:10:4200:21:4100:32:5900:44:48 49:19 18:21 05:32

130

791 Anette Nyberg Orsa 71 00:11:2000:22:2600:33:5400:45:16 49:28 18:30 05:33

131

833 Ylva Jäderberg Kråmö Skärgårdsby 82 00:10:4800:21:3900:33:1600:44:57 49:29 18:31 05:33

132

1448 Helena Eriksson Friskis&Svettis Trosa 74 00:10:0800:21:2300:32:5000:44:51 49:30 18:32 05:33

133

817 Lovisa Klint Uppsala 83 00:10:5300:21:3100:32:4800:44:41 49:31 18:32 05:33

134

1378 Moa Jonsson Norrköping 82 00:11:0600:22:1400:33:3400:45:08 49:32 18:34 05:34

135

1418 Karin Örtqvist Scania Treasury 68 00:10:4700:21:3400:33:0600:44:57 49:37 18:39 05:34

136

1383 Erica Forsblom Rönninge 78 00:11:0900:22:1300:34:0400:45:12 49:43 18:45 05:35

137

823 Ingela Karlsson OK Klemmingen 61 00:11:0700:22:1500:33:5700:45:25 49:48 18:50 05:35

138

787 Sandra Hagelind Solna 70 00:11:0400:22:2200:33:5100:45:23 49:48 18:50 05:35

139

1428 Prisilla Flores tpo Sthlm 85 00:09:5500:20:3500:31:5700:44:39 49:57 18:59 05:36

140

1413 Ingela Granquist Nykvarn 61 00:11:5800:23:0200:34:1800:45:28 50:00 19:02 05:37

141

1469 Tina Andersson Scania 67 00:11:5800:23:0300:34:1900:45:27 50:02 19:03 05:37

142

1467 Malin Dahlin Coop Konsum 85 00:11:0400:21:5600:33:1300:45:15 50:02 19:04 05:37

143

1426 Alexandra Engelholm Mörbylånga 79 00:11:1400:22:3900:34:2700:45:50 50:04 19:05 05:37

144

765 Sonja Friberg OK Klemmingen 55 00:10:5500:22:0100:33:4000:45:24 50:05 19:06 05:37

145

1496 Katarina Steneskog Nynäs IK 64 00:11:1300:22:0600:33:2700:45:32 50:07 19:08 05:37

146

770 Niki Cervin Smedshagen ute&innemiljö, Vhd 85 00:10:1800:21:2700:33:0400:45:29 50:08 19:10 05:38

147

771 Anna Olsson Ceder Smedshagen ute&innemiljö AB 65 00:10:1800:21:2700:33:0400:45:29 50:08 19:10 05:38

148

779 Eva Ljungdahl Yresta LK 63 00:10:1300:21:0600:32:5900:45:19 50:11 19:13 05:38

149

1441 Beatrice Bemström Trosa 74 00:11:0300:22:2300:33:5100:45:26 50:12 19:13 05:38

150

1423 Monica Gullbrand Sköldinge IF 62 00:11:1900:22:2800:33:5800:45:37 50:18 19:20 05:39

151

818 Marie Kasselskog Nykvarn 77 00:11:0500:22:0700:34:1800:46:07 50:31 19:33 05:40

152

1435 frida lindroth huddinge 74 00:11:0200:22:2700:34:0400:45:55 50:32 19:34 05:40

153

1480 Cathrine Åsklint Åshorns Sommarkollo 84 00:11:1500:22:2300:34:1400:45:49 50:34 19:36 05:40

154

1484 Laiza Ödegard Viksnäs 53 00:11:3800:22:4200:34:2300:45:56 50:37 19:39 05:41

155

1391 Yvonne Edlund Tullinge 78 00:11:0400:22:1500:34:0300:45:59 50:40 19:42 05:41

156

768 Emelie Mård Tarmsköljning AB 85 00:11:1400:22:3300:34:1000:46:00 50:41 19:43 05:41

157

816 Lina Hurtado Sötast i Sörmland 79 00:10:1800:21:1100:33:0600:45:56 50:44 19:45 05:42

158

1395 madeleine sköld hölö 66 00:10:3300:21:2200:33:3500:45:56 50:48 19:50 05:42

159

809 Irene Zecevic Gnesta 57 00:11:3000:22:5400:34:3900:46:24 51:03 20:05 05:44

160

828 Jessica Granhage Styrautomatik PN AB 74 00:11:0700:22:1100:34:1500:46:22 51:07 20:09 05:44

161

1437 Linda Hergefeldt Hölö 94 00:10:4700:21:5600:33:4900:46:30 51:22 20:24 05:46

162

1385 camilla tholerud trosa 72 00:11:3000:22:4100:34:3500:46:46 51:26 20:28 05:46

163

767 Sofia Olsson Tarmsköljning AB 81 00:11:1400:22:3400:34:2100:46:48 51:30 20:32 05:47

164

240 Frida Björnberg Ica Jätten 89 00:13:5300:25:0600:36:1000:47:16 51:39 20:41 05:48

165

849 Annica Campbell ICA Trossen 69 00:11:2300:22:5200:34:5300:47:12 51:55 20:57 05:50

166

780 Ulrika Olsson Familjen Olsson 79 00:11:0400:22:2600:34:3200:47:09 52:00 21:02 05:50

167

1478 Jenny Lundell Vagnhärad 83 00:10:5900:22:3600:34:5500:47:30 52:06 21:08 05:51

168

1495 Ewa Pettersson Upplands Bro Ryttarfören. 50 00:11:3300:22:5200:34:5100:47:12 52:13 21:14 05:52

169

1458 Jessica Bergvall De otränade mammornas klubb 74 00:11:5500:23:3500:35:4600:47:58 52:16 21:18 05:52

170

1476 Åsa Lange De otränade mammornas klubb 71 00:11:5500:23:3400:35:4600:47:58 52:17 21:18 05:52

171

1427 Jenny Nystedt Read GNESTA 73 00:10:3500:22:0300:34:2700:47:27 52:17 21:19 05:52

172

1436 Lena Björklund Hölö 72 00:11:2300:23:0800:35:1800:47:38 52:18 21:20 05:52

173

1420 Helena Avén Huddinge 84 00:11:3300:23:0200:35:0200:47:29 52:19 21:21 05:52

174

1421 Carina Avén Bromma 84 00:11:3200:23:0200:35:0100:47:28 52:20 21:21 05:52

175

1434 Lena Lundin Hägersten 66 00:11:2600:23:0000:35:1300:47:34 52:25 21:27 05:53

176

1464 Helen Johansson Norrtälje 80 00:11:1500:23:1300:35:2100:47:52 52:30 21:32 05:54

177

790 Helena Insulander Hänö 87 00:10:5200:22:2900:34:4300:47:35 52:33 21:35 05:54

178

249 Ullis Ceder Nynäs IK 74 00:11:0700:23:0100:35:2000:47:43 52:34 21:36 05:54

179

1381 Carin Haglund Tyresö Golfklubb 67 00:11:3400:23:0600:35:2100:47:47 52:35 21:36 05:54

180

1463 Malin Örnberg Stockholm 70 00:11:3300:23:1300:35:2300:47:43 52:42 21:44 05:55

181

868 Linnéa Värehag Vagnhärad VVT 94 00:11:0400:22:2500:34:4900:47:40 52:44 21:45 05:55

182

814 Barbro Hedin Skogman Falun 67 00:11:0400:22:3900:34:5800:47:48 52:49 21:50 05:56

183

1430 Susanne Olsson Alberts Hårstuga 59 00:11:1500:22:3800:34:5100:47:40 52:49 21:51 05:56

184

1377 Caroline Rehnström Norrköping 82 00:11:1200:22:3500:34:5800:47:50 52:49 21:51 05:56

185

1453 Irene af Ekström Trosa 46 00:11:0300:22:3000:34:5400:47:41 52:54 21:55 05:56

186

1419 Therese Wallström Järfälla 83 00:10:5400:22:0800:34:2700:47:43 52:57 21:59 05:57

187

1486 Jennie Skillt Åkersberga SK 73 00:13:0300:24:5500:37:0600:48:45 53:03 22:04 05:57

188

1471 Mariana Karlsson Praktikertjänst 80 00:11:3900:23:1900:35:4100:48:08 53:06 22:07 05:57

189

1407 Anki Lundell Pettersson Hedeby MCK 62 00:10:5900:22:3700:35:0200:48:08 53:06 22:08 05:58

190

1382 Ingrid Bertmar Ericsson Stockholm IK 70 00:11:5000:23:3000:35:4900:48:24 53:08 22:10 05:58

191

1482 Sara Skum Colmis AB Arjeplog 91 00:11:3600:23:1700:35:3700:48:27 53:12 22:14 05:58

192

1487 Karin Wessén Gävle 77 00:13:0300:24:5500:37:0600:48:47 53:16 22:18 05:59

193

1414 Jenny Svanberg Ekebo Runners 73 00:11:2000:23:1300:35:4800:48:31 53:23 22:25 05:59

194

1438 Maria Bäckman Johansson Sörmlandsidrotten/IKFF 65 00:11:1700:23:1300:36:0300:48:41 53:24 22:26 06:00

195

1396 susanne sjödin Södertälje 64 00:11:3300:23:1500:35:4000:48:26 53:35 22:37 06:01

196

1392 Malin Blom Spånga 78 00:11:0500:22:4200:35:4100:48:38 53:42 22:44 06:02

197

1394 Ingrid Benson Benson MedReg AB 39 00:12:0700:23:5500:36:2600:48:52 53:50 22:51 06:02

198

825 Margareta Munthe-Berge Camfil IF 50 00:11:5100:23:4000:36:1300:48:51 53:53 22:55 06:03

199

1411 Annika Köllner Trosa 58 00:11:0300:22:2500:35:0300:48:33 53:56 22:58 06:03

200

1431 jan söderman Trosa 63 00:11:3700:23:2900:36:0900:49:05 53:58 23:00 06:03

201

863 Shamala Samuelsson Sollentuna 65 00:11:2400:23:2300:36:0200:49:07 53:59 23:01 06:04

202

1498 Louise ? Järfälla 86 00:12:2000:24:2100:35:4800:48:39 54:02 23:04 06:04

203

234 Marie Hörling Fänsåkers IF 75 00:11:1500:23:1300:35:5700:48:54 54:03 23:05 06:04

204

801 Sofia Andersson Fors Måleri 86 00:11:5200:24:0900:36:5600:49:26 54:08 23:10 06:04

205

1433 Helena Classon Huddinge 72 00:12:4600:24:5100:37:1200:49:32 54:14 23:16 06:05

206

776 Annika Malmström Skärholmen 75 00:11:5100:24:1300:36:5600:49:31 54:20 23:22 06:06

207

1456 Madeleine Leijon Tungelsta 80 00:11:1300:22:5000:35:3900:49:00 54:20 23:22 06:06

208

1450 Maria Johanson Esplanad 62 00:11:3000:23:2200:36:0400:49:14 54:33 23:34 06:07

209

1380 Maria Groth SOLLLENTUNA 49 00:11:5700:24:0600:37:0000:50:11 55:15 24:17 06:12

210

1412 marita lundberg Tystberga 55 00:11:0300:22:5900:36:0400:49:51 55:17 24:19 06:12

211

1440 Yvonne Johansson Huddinge 65 00:12:4600:24:5100:37:1200:50:11 55:18 24:20 06:12

212

1490 Klara Lindell Trosabygdens OK 94 00:12:1600:24:5100:37:4400:50:55 55:38 24:40 06:15

213

1425 Julia Wallius Stockholm 92 00:12:2100:24:3400:37:2200:50:33 55:39 24:41 06:15

214

1432 Linda Widner LiW Sång och Musik 73 00:12:1000:24:4700:37:2700:50:31 55:45 24:47 06:15

215

1468 Carina Turesson Coop Konsum 58 00:11:2600:23:4900:37:0100:50:28 55:56 24:58 06:17

216

1497 Lena Thörn Nyköping 53 00:12:1600:24:4200:37:4000:50:51 55:57 24:58 06:17

217

1489 Lovisa Kenttä Trosabygdens OK 95 00:12:1600:24:5100:37:4400:50:55 55:59 25:01 06:17

218

1442 ylva Elfvendahl Västerås 76 00:12:3000:24:5500:37:5700:50:56 56:10 25:12 06:18

218

1444 Åsa Larsen Hisings Backa 73 00:12:3000:24:5500:37:5700:50:56 56:10 25:12 06:18

220

800 Therese Fors Fors Måleri 85 00:11:5200:24:0900:37:1000:51:03 56:26 25:28 06:20

221

1481 Nina Stenberg Trosa 80 00:12:0600:24:2500:37:3600:51:21 56:28 25:30 06:20

222

1493 Annette Hamberg Källvik 63 00:15:3900:26:5800:38:5800:51:48 56:40 25:42 06:22

223

799 Marjatta Holmström Trosa 42 00:12:1200:24:4900:38:0200:51:17 56:54 25:55 06:23

224

1454 Helena Sederström Linköping 65 00:13:0500:25:3500:38:3600:51:43 56:59 26:01 06:24

225

1409 Rebecka Olsson Familjen Olsson 87 00:11:2400:24:1600:37:4300:51:44 57:04 26:06 06:24

226

1398 Jenny Olsson Stockholm 82 00:11:2400:24:1700:37:4200:51:47 57:12 26:13 06:25

227

1379 Ewelina Bergström Nu jävlar! 82 00:11:4800:24:2800:38:0600:51:57 57:17 26:19 06:26

228

813 Sofie Pettersson SORUNDA 66 00:14:0700:25:5700:38:4800:52:32 57:26 26:27 06:27

229

1492 Anna Lindberg Källberga IF 68 00:12:2100:25:2000:38:3600:52:07 57:30 26:32 06:27

230

1386 Therese Westermark Huddinge 74 00:12:0900:24:5100:38:1500:52:02 57:31 26:33 06:27

231

1472 Hillevi Widén SLK Oxelösund 47 00:12:1100:24:4300:39:1500:52:32 57:48 26:49 06:29

232

1479 Louise-Marie Nilsson OK Klemmingen 47 00:12:2200:24:5700:38:2000:52:20 57:49 26:51 06:29

233

1485 Catharina Fogelberg Trosa 51 00:12:1400:24:5600:38:2700:52:23 57:50 26:51 06:29

234

1439 Linda Enell LiW Sång och Musik 73 00:12:1000:24:4700:38:1600:52:44 58:28 27:29 06:34

235

1424 Rut Wallius Stockholm 61 00:13:0000:25:4200:39:1200:53:19 58:46 27:47 06:36

236

1408 Lena Jannerman Mölnboskolan 65 00:12:1100:24:4800:38:4400:53:07 58:46 27:48 06:36

237

819 Eva Hjelm Stigtomta IF 62 00:11:3100:24:3400:39:0500:53:37 59:24 28:25 06:40

238

1488 Maria Lund Trosa 65 00:12:1600:25:1100:39:1600:53:44 59:30 28:32 06:41

239

1403 Birgitta Grahn-Samnegård Trosalundskyrkan 44 00:12:5800:25:5100:39:4400:54:14 1:00:00 29:02 06:44

240

1404 Annika Alm vagnhärad 65 00:12:2100:25:2500:39:5100:54:16 1:00:16 29:17 06:46

241

1445 Inger Ryttersten Esplanad 50 00:12:5400:26:1500:40:1000:54:31 1:00:35 29:37 06:48

242

1475 Jennie Kollberg Södertälje-Nykvarn Orientering 87 00:13:2600:26:2700:40:0500:54:46 1:00:47 29:49 06:49

243

802 Brita Lagerström Gnesta 44 00:12:5500:26:2800:40:4500:55:12 1:00:52 29:54 06:50

244

792 Helena Wanström Team VTC Södertälje 79 00:12:1300:25:0100:40:0100:55:27 1:01:06 30:08 06:52

245

1388 Agneta Scharp Trosa stadshotell 60 00:12:1500:25:3100:40:0000:55:00 1:01:16 30:17 06:53

246

1449 carina gustafsson trosa 66 00:12:2200:25:2500:40:0800:55:45 1:01:43 30:45 06:56

247

1446 Yaya Callmar Uttran 53 00:14:1900:30:1100:46:4901:03:53 1:11:14 40:15 08:00
7 Stavgång

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Tid Tid Efter Pace

1

317 Sven-Ola Komstadius IFK Tumba 44 28:43 07:10

2

423 Helga Gustafsson Multum Consulting 66 29:33 0:49 07:23

3

411 Ulf af Ekström Trosa 43 30:32 1:48 07:38

4

355 Åke Edström Ljusterö 47 30:58 2:14 07:44

5

300 Margareta Öhman Stockholm 42 32:23 3:39 08:05

6

360 Ulrika Lebender Solna 61 32:50 4:06 08:12

7

439 Ola Lagerkvist Hällnäs-Trosa 33 33:05 4:21 08:16

8

369 Carina Ljungman Ståhl Årsta 56 33:25 4:42 08:21

9

331 Ulla Pettersson Norsborgs IF 50 33:29 4:46 08:22

10

356 Kerstin Eliasson Ljusterö 50 33:54 5:10 08:28

11

425 Carina Ljungcrantz Björnlunda 62 34:30 5:46 08:37

12

417 Stefan Nykvist Målerifirma Nykvist & Son AB 68 35:04 6:20 08:46

13

446 Britt Falk YSK Nyköping 48 35:09 6:25 08:47

14

304 Jane Hedström Enskede 62 35:27 6:43 08:51

15

308 Maria Relefors Farsta 61 35:27 6:43 08:51

16

301 Kristina Nyhlén Lidingö 63 35:30 6:46 08:52

17

424 Leffe Ljungcrantz Björnlunda 60 36:02 7:19 09:00

18

370 Kenneth Klingenberg tpo Sthlm 54 36:50 8:06 09:12

19

371 Tommy Hofverberg tpo Sthlm 49 36:55 8:12 09:13

20

392 Tommy Friberg HG Athletic Club 48 37:13 8:29 09:18

21

421 Eva Skansgård HG Athletic Club 52 37:14 8:30 09:18

22

365 Susanne Cronlund Ica Jätten 65 37:33 8:50 09:23

22

366 Josefin Cronlund Ica Jätten 91 37:33 8:50 09:23

24

364 Marie Johansson Ica Jätten 65 37:35 8:51 09:23

25

395 Carl-Fredrik Gnosspelius Friskis&Svettis Trosa 38 38:22 9:38 09:35

26

354 Jenny Heemskerk Solna 38:28 9:44 09:37

27

433 Margareta Nord Grimnell Vagnhärad 46 38:40 9:56 09:40

28

435 Susanne Uppströmer Yresta LK 66 39:20 10:37 09:50

29

363 Ulrika Hörberg Yresta LK 66 39:21 10:37 09:50

30

453 Anders Pettersson Järna 63 39:23 10:39 09:50

31

404 Charlotte Jakobsson HG Athletic Club 67 41:04 12:20 10:16

32

413 Amanda Norsell Trosa 85 41:37 12:53 10:24

32

428 Camilla Quist Trosa Kommun 74 41:37 12:53 10:24

34

306 lena blom La Familia 60 42:09 13:25 10:32

35

329 Anne Bråstad La Familia 62 42:09 13:25 10:32

36

357 Barbro Karlquist Enköping 42 42:50 14:07 10:42

37

448 Stina Gustavsson Södertälje 40 42:51 14:08 10:42

38

307 karin löfgren La Familia 40 42:52 14:08 10:43

39

303 Terese Elmessaar Nyköping 71 43:25 14:41 10:51

40

316 Lars Andersson Södertälje 28 53:33 24:49 13:23

41

449 Gunhild Andersson Södertälje 35 53:36 24:52 13:24
8 Jogging

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Tid Tid Efter Pace

1

322 Kent Eriksson Pripp Hargs BK Runners 73 15:24 03:51

2

398 Max Bergsten Huddinge 95 18:23 2:58 04:35

3

368 Christer Elofsson Enköping 48 19:25 4:00 04:51

4

419 Johanna Eriksson-Vistinmäki SLK Oxelösund 93 19:26 4:02 04:51

5

443 Sanna Nilsson Coop Konsum Trosa 95 19:27 4:03 04:51

6

447 Filip Brunander Turebergs IF 98 19:54 4:30 04:58

7

339 Vinod Bhaskaran Nair Team VTC Södertälje 73 20:15 4:51 05:03

8

396 Annette Looe Södertälje polisen 61 20:25 5:00 05:06

9

399 Anders Gustavsson Nyköping 60 20:34 5:09 05:08

10

410 Peter Wottke Katrineholm 54 20:50 5:26 05:12

11

381 Ulrika Ström Astrazeneca IF 68 20:51 5:26 05:12

12

440 Jan-Erik Haglund PIF Katrineholm 46 20:57 5:33 05:14

13

350 Per Olof Janblad Team VTC Södertälje 60 21:19 5:55 05:19

14

380 Therese Hedström Team Kompaniet 86 21:28 6:04 05:22

15

400 Britten Söderström Södertälje polisen 64 21:30 6:05 05:22

16

436 Bernt Carlsson Persnäs AIF Öland 33 21:39 6:14 05:24

17

326 karl gerhard bolin täby 42 21:57 6:32 05:29

18

385 Emma Sjögren Södertälje 94 21:58 6:33 05:29

19

407 Tauno Matero Södertälje 48 22:06 6:42 05:31

20

432 Jerker Alkvist Linköping 60 22:11 6:47 05:32

21

315 Sara Karlsson Tyresö 95 22:15 6:50 05:33

22

434 Hamilton Steiner ICA Trossen 98 22:21 6:56 05:35

23

397 Mats Gustafsson Gnesta 57 22:22 6:58 05:35

24

403 Katarina Berggren Tullinge SK 68 22:26 7:02 05:36

25

311 Elin Jansmarker Södertälje Simsällskap Team-99 99 22:29 7:05 05:37

26

314 Maria Karlsson Tyresö 67 22:32 7:07 05:38

27

328 susann holm oxelösund 66 22:53 7:28 05:43

28

382 Anna Rosell Astrazeneca IF 63 22:57 7:32 05:44

29

387 Staffan Nystrand Fredrikshofs FIF 55 22:58 7:33 05:44

30

386 pia Adler SSAB 64 23:03 7:38 05:45

31

334 Åke Törnqvist Team VTC Södertälje 62 23:05 7:41 05:46

32

372 Birgitta Andersson Team Kompaniet 70 23:07 7:43 05:46

33

431 Kataharine Rönnberg Linköping 72 23:10 7:46 05:47

34

309 Peter Bergsten Huddinge 57 23:13 7:48 05:48

35

455 Caroline Bygdeman Stockholm 87 23:15 7:50 05:48

36

450 Emma Righard Stockholm 86 23:15 7:51 05:48

37

379 Sari Maanselliä Team Kompaniet 64 23:17 7:53 05:49

38

452 Kristin Eifrém EKAB 74 23:18 7:53 05:49

39

422 Smiljana Nystrand Vegahuset 56 23:35 8:10 05:53

40

445 Tanja Pitkänen Mariefred 77 24:07 8:43 06:01

41

442 Lilian Nielsen Bilia Sportklubb 77 24:08 8:43 06:02

42

430 Jenny Carlsson Vagnhärads Maskinteknik Ab 85 24:09 8:44 06:02

43

373 Elin Landelius Team Kompaniet 84 24:46 9:21 06:11

44

375 Fia Lundgren Team Kompaniet 67 24:46 9:21 06:11

45

325 rolf hansén täby 43 24:55 9:31 06:13

46

358 Kjell Knoblach Trosa 52 25:10 9:45 06:17

47

367 kristina elofsson Enköping 53 25:21 9:56 06:20

48

406 Marie Millard HG Athletic Club 73 25:23 9:59 06:20

49

418 Ulrika Dahl Stavsnäs 64 25:33 10:08 06:23

50

420 Angelina Enqvist Nykvarn 71 25:33 10:08 06:23

51

319 emma skårvall björnlunda 85 25:46 10:22 06:26

52

359 Nanny Hägglund Hölö 94 25:50 10:25 06:27

53

429 Marja Lönn Bromma 72 25:51 10:26 06:27

54

451 Tanya Sandeberg EKAB 41 25:55 10:30 06:28

55

437 Daniel Widholm Stockholm 69 25:57 10:32 06:29

55

444 John Löfgren Itron Sweden AB 65 25:57 10:32 06:29

57

384 Susanne Holster Södertälje 59 26:06 10:41 06:31

58

349 Patrik Gustafsson Team VTC Södertälje 87 26:10 10:45 06:32

59

305 Ingrid Linder Telge 58 26:17 10:52 06:34

60

376 Britt-Marie Andersson Team Kompaniet 56 26:53 11:28 06:43

61

438 Torbjörn Skum Colmis AB Arjeplog 57 27:29 12:05 06:52

62

383 Päivi Vejby Enhörna 63 27:49 12:24 06:57

63

361 Ella Hofvander Trosa 95 28:02 12:37 07:00

64

426 Roine Klasson Knivsta 28:02 12:37 07:00

65

333 Helena Hellmark Team VTC Södertälje 83 28:05 12:40 07:01

66

324 annita hammargren täby 50 28:07 12:43 07:01

67

302 Anna Holm Anna Holm Ateljé 73 28:08 12:43 07:02

68

374 Marie Andersson Team Kompaniet 67 28:12 12:47 07:03

69

320 KATARINA NILSSON GRÖDINGE 73 28:30 13:05 07:07

70

321 JIMMY JOHANSSON GRÖDINGE 73 28:30 13:05 07:07

71

402 Marita Gustavsson Nyköping 61 28:40 13:15 07:10

72

389 Sanja Nystrand Fredrikshofs FIF 94 28:42 13:17 07:10

73

327 Sofia Bergström Trosa 72 28:45 13:20 07:11

74

377 Jessica Jansson Team Kompaniet 87 28:47 13:22 07:11

75

378 Lisette Hultgren Team Kompaniet 81 28:48 13:23 07:12

76

313 Isa Koniakowski EMK 95 28:52 13:28 07:13

77

415 Anne-Lie Wilhelmsson Sköndal 68 28:55 13:31 07:13

78

312 Eva Koniakowski EMK 71 29:11 13:47 07:17

79

310 Anne Bergsten Huddinge 62 29:22 13:57 07:20

80

388 Embla Nystrand Fredrikshofs FIF 71 29:27 14:03 07:21

81

409 Eivor Ågren SEB IF 39 29:36 14:11 07:24

82

344 Matthias Wiklund Team VTC Södertälje 81 30:45 15:21 07:41

83

335 Leif Nilsson Team VTC Södertälje 56 30:48 15:23 07:42

84

405 Mari Johansson HG Athletic Club 80 31:27 16:03 07:51

85

401 Camilla Gunnarsson JC Business Partner AB 68 31:32 16:08 07:53

86

343 Magnus Rönnberg Team VTC Södertälje 73 31:33 16:08 07:53

87

341 Christer Pettersson Team VTC Södertälje 72 31:35 16:10 07:53

88

347 Magnus Åkerfelt Team VTC Södertälje 55 33:00 17:35 08:15

89

332 Gustav Törnqvist Team VTC Södertälje 65 33:01 17:36 08:15

90

336 Bernt Dahlström Team VTC Södertälje 49 33:28 18:04 08:22

91

345 Jan-Erik Andersson Team VTC Södertälje 63 34:45 19:20 08:41

92

338 Jaana Törnqvist Team VTC Södertälje 64 35:48 20:23 08:57

93

441 Heimo Pihlajamaa Banholt Netherlands 00 36:16 20:51 09:04

94

337 Carina Dahlström Team VTC Södertälje 57 36:53 21:28 09:13

94

348 Jeanette Åkerfelt Team VTC Södertälje 55 36:53 21:28 09:13

96

318 birgitta ellius täby 50 38:29 23:05 09:37

97

323 barbro ewertz täby 50 38:30 23:06 09:37

98

352 Ulrika Nyström Team VTC Södertälje 64 43:21 27:57 10:50
F12

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Tid Tid Efter Pace

1

3133 Hilda Hardell Hässelby SK 97 9:18 04:02

2

3125 Anna Dahlgren-Rosen Ingarö IF 97 9:41 0:23 04:12

3

3109 Alice Ålund Södertälje 98 9:43 0:25 04:13

4

3122 Amanda Berggren Tullinge SK 97 10:03 0:45 04:22

5

3132 Pamela Beyermann Eskilstuna IK Triathlon 98 10:03 0:45 04:22

6

3124 Julia Frejd OK Ravinen 97 10:52 1:34 04:43

7

3129 Linn Lauriden Sköldinge IF 98 11:09 1:51 04:51

8

3138 Josefin Svensson Trosa 98 11:12 1:54 04:52

9

3111 Felicia Gustafsson Gnesta 98 11:37 2:19 05:03

10

3144 Cecilia Hallberg Trosa-El 97 11:43 2:25 05:06

11

3127 Céline Liljequist VSK 98 11:46 2:28 05:07

12

3162 Josefin Attersand Trosa Edanö 99 11:49 2:31 05:08

13

3160 Ida Hofrander Trosa 98 11:51 2:33 05:09

14

3123 Emma Granstam Gnesta 98 12:02 2:44 05:14

15

3149 Hanna Eriksson Västerljung 97 12:25 3:07 05:24

16

3134 Maja Lagerkvist Råtorps IK 12:26 3:08 05:24

17

3169 Linnéa Carlsson OK Hällen 99 12:34 3:16 05:27

18

3174 Ida Heidenfors Nykvarn 98 13:02 3:43 05:40

19

3119 Fredrika Johnson Friskis&Svettis Junior Trosa 98 13:13 3:55 05:45

20

3126 matilda larsson ok hällen 01 13:15 3:56 05:45

21

3161 Emelie Bäck Trosa 97 13:31 4:13 05:52

22

3156 Emilia Lans Västerljung 97 13:54 4:35 06:02

23

3107 Kajsa-Lena Falk Stockholm 98 14:06 4:48 06:08

24

3158 Lina Åkerlund Södertälje 14:21 5:02 06:14

25

3159 Tove Åström Södertälje 98 14:21 5:03 06:14

26

3114 Olivia Örn Viksnäsviken Mariestrand 97 15:05 5:47 06:33

27

3147 Filippa Möller Stockholm 98 15:49 6:31 06:52

28

3151 Bea Örtqvist Järna Sportklubb 98 16:09 6:51 07:01

29

3170 Jessica Lang Huddinge 98 16:44 7:26 07:16
F14

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Tid Tid Efter Pace

1

3006 Rebecka Hylander SLK Oxelösund 95 9:57 04:19

2

3007 Evelina Hägg Enhörna IF 96 10:14 0:16 04:27

3

3004 ronja gustafsson trosa 96 10:17 0:19 04:28

4

3003 Sara Thunström Bosch Rexroth VIF 96 10:19 0:21 04:29

5

3026 Anna Kindlundh TbOk 96 11:04 1:06 04:49

6

3000 Jennifer Ekholm Lodahl IBF Norrköping 96 11:22 1:24 04:56

7

3017 Elin Edberg Hälsotanken 96 11:25 1:27 04:57

8

3020 Louise Dahl Söräkes 95 11:26 1:28 04:58

9

3021 Linette Hartzell Euronpaskolan Brysel 96 11:27 1:29 04:59

10

3023 Minna Kinnunen Hölö/mörkö IF 95 11:31 1:34 05:00

11

3001 Frida Söderberg Yresta LK 96 11:53 1:55 05:10

12

3002 Elin Nyberg Orsa 95 13:33 3:35 05:53
P12

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Tid Tid Efter Pace

1

3120 Marcus Hägg Enhörna IF 98 9:05 03:57

2

3150 Isak Bodin Trosa TBOK 98 9:42 0:37 04:13

3

3140 Emil Blomgren IK Zenith 97 10:07 1:01 04:23

4

3168 Kim Widlund Stark Södertälje 97 10:08 1:03 04:24

5

3165 Andreas Widoff Mörkö 97 10:25 1:19 04:31

5

3166 Love Rask Järna 97 10:25 1:19 04:31

7

3175 Julius Olsson Trosa IF 99 10:26 1:20 04:32

8

3154 Kevin Lundin Trosa 99 10:27 1:22 04:32

9

3130 albin sandqvist jsk 98 10:28 1:23 04:33

10

3101 Emil Bauer IK Frej 98 10:41 1:36 04:38

11

3105 Jakob Söderberg Yresta LK 00 10:52 1:47 04:43

12

3176 Daniel Nök Täby 11:01 1:56 04:47

13

3141 Jakob Pettersson Järna SK 97 11:03 1:58 04:48

14

3136 Jimmy Andersson Järna SK 97 11:05 1:59 04:49

15

3106 Joakim Ekholm Lodahl IBF Norrköping 98 11:20 2:15 04:55

16

3117 william lindroth huddinge 98 11:24 2:18 04:57

17

3110 Anton Frank Älvsjö AIK 97 11:25 2:19 04:57

18

3135 Eddie Andersson Järna SK 97 11:30 2:25 05:00

19

3100 Erik Roos SIF 98 11:30 2:25 05:00

20

3145 Hugo Montin Stockholm 11:34 2:29 05:02

21

3163 Lindell Vidar Trosabygdens OK 97 11:39 2:34 05:04

22

3172 Joakim Sandeberg Grödinge 98 11:46 2:41 05:07

23

3171 Kevin Fransson Ingarö IF 96 11:52 2:47 05:09

24

3155 Ivar Petersson Trosa Orienteringsklubb 98 11:59 2:53 05:12

25

3143 Bobo Rengfelt Trosabygdens OK 98 11:59 2:54 05:12

26

3146 Jonathan Throlström Trosa 12:09 3:04 05:17

27

3128 Isak Ekström Uppsala 98 12:09 3:04 05:17

28

3167 Max Widlund Stark Södertälje 99 12:19 3:14 05:21

29

3164 Robert Lindqvist Trosa 97 12:28 3:23 05:25

30

3148 Leo Eriksson Västerljung 12:42 3:37 05:31

31

3102 Rikard Koniakowski Huddinge Basket 97 12:46 3:41 05:33

32

3113 Benjamin Örn Viksnäsviken Mariestrand 97 12:48 3:43 05:34

33

3108 Johan Nyberg Orsa 97 12:49 3:44 05:34

34

3131 Benjamin Westermark Stuvsta 98 12:55 3:50 05:37

35

3153 Linus Bemström Trosa 00 13:13 4:08 05:44

36

3139 Linus Tibell Stockholm 98 13:14 4:09 05:45

37

3112 Malkolm Wester Spånga 98 13:30 4:24 05:52

38

3157 Ludvig Wickman Trosa 99 13:39 4:34 05:56

39

3103 Jesper Pettersson Yresta LK 98 14:02 4:57 06:06

40

3173 Calle Enholm Västerås 98 14:52 5:47 06:28

41

3115 Samuel Hörberg Delac Yresta LK 00 15:47 6:42 06:52
P14

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Tid Tid Efter Pace

1

3027 Samuel Lundell Vakkuvi Enhörna IF 95 7:53 03:25

2

3028 Fredrik Berglund Sköldinge IF 95 8:16 0:23 03:36

3

3005 Andreas Jansson Oxelösund 96 8:24 0:31 03:39

4

3012 Daniel Tapia Hässelby SK 96 8:40 0:47 03:46

5

3029 Jesper Larsson Hargs Bollklubb 95 8:43 0:50 03:47

6

3030 Maximilian Markl IK Westmania Köping 96 8:44 0:51 03:48

7

3014 Martin Dahl Becedas Segeltorp hockey 95 8:54 1:01 03:52

8

3011 Victor Olsson Team Solhaga 96 8:55 1:02 03:52

9

3010 Jimmy Nilsson IFK Södertälje 95 9:37 1:44 04:11

10

3019 Christoffer Antmsn Finessa 96 9:48 1:55 04:15

11

3018 Stefan Hallberg Trosa-el 9:49 1:56 04:16

12

3008 Kenny Salander Vagnhärad 96 9:55 2:02 04:18

13

3022 Emil Johansson Huzell Boustanäs Basket 96 10:06 2:13 04:23

14

3024 Eric Cajhamre Tullinge 96 11:02 3:09 04:47

15

3009 Filip Granstam Gnesta 96 11:40 3:47 05:04

16

3016 Jonatan Larsson Vagnhärad 96 12:53 5:00 05:36

17

3025 Joel Eriksson Västerljung 96 13:02 5:09 05:40