Resultat Strömmingsloppet 2012

2012-06-01 08:34:51

Created by SiTiming © Neptron AB 2012

Damer 10km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Distrikt Tid Tid Efter Pace

1

38 Ulrika Nilsson 1966 00:41:17 04:07

2

54 Bonnie Tran Sjönära 1985 00:42:34 00:01:16 04:15

3

43 Helene Pratt Spånga 1969 00:44:12 00:02:54 04:25

4

22 Linda Jerrewing FK Studenterna 1980 00:44:57 00:03:39 04:29

5

46 Miriam Seitz Keesves 1984 00:45:21 00:04:03 04:32

6

61 Anna Wiklund A L rc 1981 00:46:37 00:05:19 04:39

7

28 Gunilla Kvist Åkersberga 1966 00:47:04 00:05:46 04:42

8

29 Agnetha Käll 1957 00:47:38 00:06:20 04:45

9

48 Karin Sjöberg 1975 00:48:55 00:07:37 04:53

10

56 Karin Wallin Vaxholms kastell 1991 00:49:06 00:07:48 04:54

11

57 Camilla Wennberg 1974 00:49:14 00:07:56 04:55

12

55 Lena Wallén Resarö 1977 00:49:35 00:08:17 04:57

13

39 Johanna Nordqvist Stockholm 1985 00:50:12 00:08:54 05:01

14

50 Monique Stalås Hörnsten OK Österåker 1969 00:50:49 00:09:32 05:04

15

36 Ann-Sofie Magnusson 1970 00:51:26 00:10:08 05:08

16

30 Johanna Larsson JILA Sthlm AB 1978 00:51:54 00:10:36 05:11

17

53 Josephine Söderlund JILA Sthlm AB 1964 00:51:55 00:10:37 05:11

18

21 Pernilla Isaxon Skarpöby 1969 00:52:06 00:10:48 05:12

19

9 Eva Bürén Järfälla SK 1976 00:52:24 00:11:07 05:14

20

26 Pia Kronestedt Metz 1970 00:52:57 00:11:39 05:17

21

51 Jennie Strinnhed Vaxholm 1972 00:53:09 00:11:51 05:18

22

34 jane lundsten 1973 00:53:11 00:11:53 05:19

23

58 Mia-Linn Widén Vaxholms kastell 1983 00:53:14 00:11:56 05:19

24

45 petra sporrong Hägersten 1967 00:53:36 00:12:18 05:21

25

47 Ia \ Seppala 00:53:41 00:12:23 05:22

26

20 Åsa Hjalmarsson 1973 00:54:35 00:13:17 05:27

27

35 Emma Läckgren Forsmar 1980 00:54:45 00:13:27 05:28

28

44 Anna Rockberg Tjernberg NIANA 1967 00:55:14 00:13:56 05:31

29

10 Gerd Crona 1959 00:55:17 00:13:59 05:31

30

1 Stina Andersson 1973 00:55:42 00:14:24 05:34

31

42 Jessica Persson Waxholm 1972 00:55:44 00:14:26 05:34

32

4 Lotta Belfrage Palmqvist Vaxholm 1968 00:55:47 00:14:29 05:34

33

19 Maria Henriksson 1966 00:55:49 00:14:31 05:34

34

14 Maria Eriksson 1983 00:56:14 00:14:56 05:37

35

40 Malin Norell 1975 00:56:46 00:15:28 05:40

36

41 Sara Palm Åkersberga 1973 00:56:54 00:15:36 05:41

37

8 Viktoria Byback Telia IF 1968 00:56:57 00:15:39 05:41

38

31 Sofie Leijonberg Vaxholms stad 1987 00:57:45 00:16:27 05:46

39

6 lotta bjurman Åkersberga 1967 00:58:46 00:17:28 05:52

40

60 Kari Wigart 1965 00:58:57 00:17:39 05:53

41

13 Kristina Dunker Vaxholms stad 1981 00:58:58 00:17:40 05:53

42

12 Charlotte Didenbäck Resarö 1972 00:59:12 00:17:54 05:55

43

27 Gabrella Krook Sjönära 1973 00:59:35 00:18:17 05:57

44

63 camilla yngfalk vaxholm 1969 00:59:41 00:18:23 05:58

45

59 Hanna Widenberg Jansson 1979 00:59:43 00:18:25 05:58

46

15 Viktoria Franzén Sjönära 1974 00:59:43 00:18:25 05:58

47

32 Linda Lindahl Resarö 1991 00:59:44 00:18:26 05:58

48

3 Cecilia Arvidson Sjönära 1973 01:00:05 00:18:47 06:00

49

69 Kristina Anger Stockholm 1971 01:00:17 00:18:59 06:01

50

7 Marika Brandt 1958 01:02:57 00:21:39 06:17

51

62 Matilda Wiklund 1965 01:03:36 00:22:19 06:21

52

5 Lina Berge Sjönära 1971 01:04:29 00:23:12 06:26

53

33 Ann Lisinski Vaxholms stad 1959 01:06:54 00:25:36 06:41
Damer 5km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Distrikt Tid Tid Efter Pace

1

335 Liselotte Norén SpeedLedger 1982 00:21:12 04:14

2

319 Cecilia Fochsen 1971 00:21:33 00:00:21 04:18

3

349 Sina Tommer Tullinge SK 1994 00:22:11 00:00:59 04:26

4

388 julia söderberg 1996 00:22:48 00:01:36 04:33

5

301 Elsa Abrahamsson 1982 00:24:13 00:03:01 04:50

6

309 Caroline Bassman Resursteamet Danderyd 1985 00:25:33 00:04:20 05:06

7

348 Annika Stafberger Vaxholms Stad 1971 00:25:37 00:04:24 05:07

8

350 Caroline Waernquist NIANA 1981 00:25:37 00:04:24 05:07

9

305 Frida Andersson 1982 00:27:00 00:05:48 05:24

10

329 Jenny Hollstrand 1977 00:27:13 00:06:00 05:26

11

337 Evy Palm 1942 00:27:19 00:06:07 05:27

12

343 Anna Rösby Stockholm 1962 00:27:58 00:06:46 05:35

13

351 Lisa Wallin Vaxholms kastell 1983 00:28:04 00:06:51 05:36

14

334 Sophie Myhr NIANA 1976 00:28:31 00:07:18 05:42

15

320 Cissi Forslund 1974 00:28:32 00:07:20 05:42

16

25 Ellinor Kidd 1981 00:28:38 00:07:25 05:43

17

330 Kristin Holmström Resursteamet Danderyd 1984 00:28:40 00:07:27 05:44

18

328 Anne-Catrine Hellström Niana Vaxholm 1971 00:29:24 00:08:12 05:52

19

304 Ariane Andersson 1968 00:29:26 00:08:14 05:53

20

306 Katarina Anund 1973 00:29:55 00:08:43 05:59

21

11 Rosalba Deglinnocenti DS IF 1968 00:30:23 00:09:11 06:04

22

340 Tina Puka Norrbergstopparna 1976 00:30:32 00:09:20 06:06

23

313 Annika Ekdahl 1973 00:30:50 00:09:38 06:10

24

312 Linn Crona Resursteamet Danderyd 1980 00:30:50 00:09:38 06:10

25

346 Lotta Sangregorio Sjönära 1962 00:30:53 00:09:41 06:10

26

318 Sofie Ericsson 1976 00:31:03 00:09:50 06:12

27

358 Ann Östmar 1969 00:31:06 00:09:54 06:13

28

324 helene Garpefors Vaxholm 1967 00:31:12 00:10:00 06:14

29

360 360 00:31:13 00:10:01 06:14

30

16 Lena Frihammar DS IF 1961 00:31:17 00:10:05 06:15

31

307 Anna Axdorph 1954 00:31:26 00:10:13 06:17

32

23 Helena Junkka DS IF 1980 00:31:40 00:10:28 06:20

33

310 Liza Berndt 1975 00:31:47 00:10:35 06:21

34

347 Bodil Sjöberg Norrbergstopparna 1958 00:31:58 00:10:45 06:23

35

355 Anne Voss-Schrader 1962 00:32:11 00:10:59 06:26

36

321 Charlotte Frey Svidén 1983 00:32:13 00:11:00 06:26

37

303 Ida Andersson Vaxholms Stad 1992 00:32:38 00:11:26 06:31

38

325 Victoria Gauffin Sjönära 1968 00:32:43 00:11:31 06:32

39

333 Loise Lindberg 1975 00:33:16 00:12:04 06:39

40

430 Helene Vivenius DSIF 00:33:38 00:12:26 06:43

41

316 Pia Engholm 1970 00:33:38 00:12:26 06:43

42

354 Helena Westin Vaxholms stad 1973 00:33:47 00:12:35 06:45

43

308 Helena Barkman Vaxholm 1973 00:34:35 00:13:23 06:55

44

338 Charlotta Pelagalli 1974 00:34:59 00:13:47 06:59

45

344 Marie Samuelsson 1973 00:35:05 00:13:53 07:01

46

331 Johanna Karnhill 1975 00:36:20 00:15:08 07:16

47

357 Camilla Åkesson Lindblom 1969 00:36:34 00:15:21 07:18

48

332 Charlotte Larsson 1973 00:37:20 00:16:08 07:28

49

336 kerstin nylander spf 1939 00:37:54 00:16:42 07:34

50

317 Christina Enoksson 1947 00:38:10 00:16:58 07:38

51

311 Birgitta Björinge 1954 00:38:42 00:17:29 07:44

52

302 Ulla Almer 1961 00:42:38 00:21:26 08:31

53

314 Maude Ekenberg 1959 00:52:21 00:31:09 10:28

54

352 Khamonporn Watkok Vaxholm 1978 00:56:37 00:35:25 11:19
F10 1800m

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Distrikt Tid Tid Efter Pace

1

506 Maja Muren 2003 00:09:08 05:04

2

504 Vera Linder Blind 2002 00:09:24 00:00:15 05:13

3

502 Melissa Bergwerf 2002 00:09:45 00:00:36 05:25

4

507 Thea Westerdahl 2002 00:10:12 00:01:03 05:40

5

554 Maja Håkansson IFK Vaxholm 00:10:51 00:01:42 06:01

6

505 sonya lundsten 2003 00:10:54 00:01:45 06:03

7

503 Pim Isaxon 2004 00:14:57 00:05:49 08:18

8

501 Linnea Berge 2005 00:15:07 00:05:58 08:24
F12 1800m

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Distrikt Tid Tid Efter Pace

1

509 Emelie karlqvist 2000 00:07:48 04:20

2

508 Ellen Brandt 2000 00:09:10 00:01:21 05:05

3

551 Cassandra Binna 00:10:48 00:03:00 06:00
F8 900m

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Distrikt Tid Tid Efter Pace

1

520 My Hjalmarsson 2004 00:04:04 04:31

2

523 Filippa Svensson 2004 00:04:11 00:00:06 04:38

3

536 Nellie Malmqvist 2004 00:04:40 00:00:35 05:11

4

524 Clara Westerdahl 2005 00:04:48 00:00:44 05:20

5

550 Johanna Selin 00:04:58 00:00:54 05:31

6

521 Tuva Mattsson 2004 00:04:59 00:00:55 05:32

7

519 Nathalie Hedström 2004 00:05:44 00:01:40 06:23

8

522 Yoplaya Sarandopolos 2004 00:05:47 00:01:43 06:26

9

517 Lea Alveman 2005 00:07:52 00:03:48 08:45
Flickor upp till och med 16år 5km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Distrikt Tid Tid Efter Pace

1

365 Linnéa Dennerporth Väsby IK 1999 00:20:39 04:07

2

387 Therese Weckström 1996 00:22:16 00:01:36 04:27

3

384 Tamia Ribadeneira Sollentuna 1996 00:22:35 00:01:56 04:31

4

359 Cornelia Alm Skarpöborg 2000 00:23:38 00:02:58 04:43

5

433 Lina Nilsson 00:24:31 00:03:51 04:54

6

375 Johanna Karlöf Skarpö Gård 2000 00:26:03 00:05:23 05:12

7

378 Klara Lundberg Vaxholms Roddförening 1997 00:26:39 00:05:59 05:19

8

369 Malin Gudmundson 1996 00:26:40 00:06:00 05:20

9

385 Elvira Sten Vaxholms TK 1997 00:26:40 00:06:00 05:20

10

380 Frida Olofsson 1996 00:26:42 00:06:03 05:20

11

389 Emilie Voss-Schrader 1997 00:27:07 00:06:27 05:25

12

379 Viola Nyroos 1996 00:28:01 00:07:21 05:36

13

360 Matilda Almer Norrbergskolan 1996 00:28:57 00:08:17 05:47

14

382 Lina Pahleteg Norrbergskolan 1996 00:29:49 00:09:09 05:57

15

377 Mathilda Larsson 1996 00:29:50 00:09:10 05:58

16

381 Linn Olsson Gatelid 2002 00:30:17 00:09:37 06:03

17

376 Kristina Karlöf IFK Waxholm F02 2003 00:30:17 00:09:37 06:03

18

386 Clara Thulin Norrbergskolan 1996 00:30:49 00:10:09 06:09

19

367 Ellen Eriksson 1996 00:33:01 00:12:22 06:36

20

370 Wilma Henriksson 2000 00:34:57 00:14:17 06:59

21

371 Lina Henriksson 2002 00:34:57 00:14:17 06:59

22

364 Lisa Bergqvist Norrbergskolan 1996 00:35:54 00:15:15 07:10

23

363 Elin Andersson Norrbergskolan 1996 00:35:55 00:15:15 07:11

24

374 Smilla Isaxon Skarpöby 2002 00:37:33 00:16:53 07:30

25

373 Tin-tin Isaxon Skarpöby 2000 00:37:36 00:16:56 07:31

26

362 Louise Anderberg Norrbergskolan 1996 00:38:58 00:18:18 07:47

27

390 Lovisa Ådén 1996 00:39:11 00:18:31 07:50

28

366 Maja Edén Norrbergskolan 1996 00:39:11 00:18:31 07:50

29

372 Saga Höglund 1996 00:39:12 00:18:32 07:50

30

361 Emma Almer 1999 00:42:38 00:21:58 08:31
Herrar 10km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Distrikt Tid Tid Efter Pace

1

175 Fredrik Tedborn Waxholms OK 1967 00:36:05 03:36

2

202 Filip Artursson 00:36:38 00:00:32 03:39

3

137 Per Lundberg Vaxholms Roddförening 1970 00:37:49 00:01:44 03:46

4

181 Josef Wallin Vaxholms stad 1979 00:38:40 00:02:34 03:52

5

158 James Pratt Spånga 1970 00:39:06 00:03:00 03:54

6

203 Kjell Svedman FK Studenterna 00:39:19 00:03:13 03:55

7

123 Andrée Jeglertz IFK Vaxholm 1972 00:39:25 00:03:19 03:56

8

68 Henrik André Cykelsällskapet Gösarna 1980 00:39:32 00:03:27 03:57

9

180 Fredrik Waern Team B3IT 1965 00:39:52 00:03:46 03:59

10

169 Jonas Stalder Vaxholm 1968 00:39:55 00:03:49 03:59

11

82 Johan Bergwerf Vaxholm 1972 00:40:05 00:04:00 04:00

12

182 Jakob Wallin Vaxholms kastell 1980 00:40:18 00:04:12 04:01

13

154 Joakim Perani SJÖNÄRA 1972 00:41:02 00:04:56 04:06

14

113 Martin Halldin 1973 00:41:06 00:05:00 04:06

15

87 Magnus Bornäs iManagement 1970 00:41:23 00:05:17 04:08

16

72 Henrik Arnell Norrbergstopparna 1966 00:41:35 00:05:30 04:09

17

133 Stefan Lindberg Hellas Friidrott 1989 00:42:13 00:06:07 04:13

18

173 Pär Söderlund Hellas friidrott 1976 00:42:13 00:06:07 04:13

19

170 Simon Strandvik 1985 00:42:19 00:06:13 04:13

20

162 Sebastian Sandahl 1985 00:42:19 00:06:13 04:13

21

189 Joakim Ögren 1989 00:42:51 00:06:45 04:17

22

126 Anders Jutell 1975 00:43:08 00:07:02 04:18

23

163 Fredrik Sandell Vaxholms stad 1970 00:43:26 00:07:20 04:20

24

167 Gunnar Sjöberg Norrbergstopparna 1960 00:43:42 00:07:36 04:22

25

117 Daniel Hedlund Sjönära 1973 00:43:50 00:07:45 04:23

26

160 Sote Rydbäck 1982 00:43:57 00:07:51 04:23

27

83 Henrik Bertmar Sjönära 1972 00:43:59 00:07:53 04:23

28

151 Daniel Palm Åkersberga 1971 00:43:59 00:07:54 04:23

29

139 Piotr Makula Sjönära 1979 00:44:20 00:08:14 04:26

30

186 Jonas Yngfalk Resarö 1971 00:44:33 00:08:27 04:27

31

127 Tom Kallstenius Sjönära 1973 00:44:37 00:08:31 04:27

32

120 Mathias Hendrikx Vaxholms kastell 1988 00:44:46 00:08:40 04:28

33

147 roger Nilsson 1968 00:44:47 00:08:41 04:28

34

146 Stefan Nilsson Resarö 1966 00:44:48 00:08:42 04:28

35

142 Hasse Mattsson 1979 00:44:52 00:08:46 04:29

36

190 Leif Östmalm 1972 00:45:23 00:09:17 04:32

37

100 Mattias Dahl Resarö 1972 00:45:30 00:09:24 04:33

38

201 Richard Ljungberg 00:45:42 00:09:36 04:34

39

102 Mats Ekdahl 1971 00:45:48 00:09:42 04:34

40

106 Henrik Fernström Klubb Gobba 1977 00:45:52 00:09:46 04:35

41

161 Toste Rydbäck 1984 00:46:00 00:09:54 04:36

42

148 Andreas Norberg Resursteamet Danderyd 1983 00:46:02 00:09:56 04:36

43

134 ulf lindblad djurgården if 1970 00:46:13 00:10:08 04:37

44

110 Tommy Grape Pelles pojkar SK 1982 00:46:20 00:10:14 04:38

45

111 Fredrik Gustafsson Resarö 1971 00:46:27 00:10:21 04:38

46

149 Per Närman 1979 00:46:41 00:10:35 04:40

47

141 Tony Malmqvist Wallén GrafiskaTony 1957 00:46:44 00:10:38 04:40

48

96 Fredrik Bölenius Docksta 1976 00:46:58 00:10:52 04:41

49

174 John Söderström Förenade Care, Asih Österåker 1968 00:47:00 00:10:54 04:42

50

143 Sean McInerney 1973 00:47:07 00:11:02 04:42

51

159 Jonas Qvarnström Resarö 1970 00:47:10 00:11:04 04:43

52

135 Michael Lindholm 1970 00:47:10 00:11:05 04:43

53

108 Torbjörn Glas 1968 00:47:28 00:11:22 04:44

54

115 Jesper Hansson Vaxholm 1973 00:47:36 00:11:30 04:45

55

73 Peter Aronsson 1968 00:47:38 00:11:33 04:45

56

140 Jimmy Malmqvist Kullö Runners 1978 00:47:49 00:11:43 04:46

57

124 Per Johansson Vaxholms stad 1972 00:48:00 00:11:54 04:48

58

132 Björn Larsson Waxholms GF 1971 00:48:42 00:12:36 04:52

59

95 Johan Bäckström 1979 00:48:50 00:12:44 04:53

60

90 Jörgen Brandt Syreskuld 1962 00:48:54 00:12:48 04:53

61

52 Johan Franzén 1972 00:49:01 00:12:55 04:54

62

168 Mikael Sjöholm 1984 00:49:04 00:12:58 04:54

63

67 oskar andersson djurgården if 1971 00:49:04 00:12:59 04:54

64

136 Per Lindroth Vaxholm 1980 00:49:20 00:13:14 04:56

65

77 Jens Beck 1973 00:49:25 00:13:20 04:56

66

188 Erik Åström Klarna AB 1983 00:49:31 00:13:25 04:57

67

92 Thomas Brune 1960 00:49:45 00:13:39 04:58

68

130 Johan Kölhi Kullö Runners 1968 00:49:59 00:13:53 04:59

69

88 Reiner Bothe WSV Braunlage 1964 00:49:59 00:13:53 04:59

70

195 Axel Voss-Schrader 1995 00:50:03 00:13:57 05:00

71

74 Martin Arvidson Sjönära 1973 00:50:03 00:13:57 05:00

72

177 Staffan Thunell Björkuddens IF, Skarpö 1963 00:50:06 00:14:00 05:00

73

93 Nicklas Brännström 1968 00:50:18 00:14:12 05:01

74

84 Mikael Björkefall Resarö 1983 00:50:23 00:14:18 05:02

75

122 Mattias Jansson Lokomotiv Gröndal 1978 00:50:29 00:14:23 05:02

76

98 Anders Carlsson Stockholm 1963 00:51:20 00:15:14 05:08

77

107 Viktor Fransson 1985 00:51:45 00:15:39 05:10

78

156 Björn Persson Åsätra MK 1974 00:51:54 00:15:48 05:11

79

114 Tom Hammar 1972 00:52:35 00:16:30 05:15

80

75 Åke Arvidson 1962 00:52:40 00:16:34 05:16

81

99 Johan Claesson Klarna AB 1983 00:52:44 00:16:38 05:16

82

71 Björn Arkinger Waxholm 1972 00:53:20 00:17:15 05:20

83

176 Mathias Thunblad Team Thunblad 1974 00:53:36 00:17:30 05:21

84

81 Tony Bergman 1972 00:53:37 00:17:31 05:21

85

153 John Parkinson Vaxhholm Tennisklubb 1966 00:53:45 00:17:39 05:22

86

101 Simon Didenbäck Resarö 1994 00:54:04 00:17:58 05:24

87

79 Benny Bergenstråhle 1970 00:54:06 00:18:00 05:24

88

150 Esbjörn Näslund 1973 00:54:14 00:18:09 05:25

89

86 Dennis Boelius Vaxholm 1980 00:54:30 00:18:24 05:27

90

157 Robert Pettersson 1975 00:54:39 00:18:33 05:27

91

171 Joachim Söderberg Sjönära 1969 00:54:49 00:18:43 05:28

92

152 Peter Palmqvist 1973 00:54:59 00:18:53 05:29

93

89 Anders Braathen TYRESÖ 1962 00:55:05 00:18:59 05:30

94

103 Sverker Elmarsson 1968 00:55:16 00:19:10 05:31

95

172 Jan Söderlund Täby 1962 00:55:27 00:19:22 05:32

96

145 Thorbjörn Nilsson Trygg Hansa 1983 00:56:05 00:19:59 05:36

97

116 Johan Hedengren 1971 00:56:15 00:20:10 05:37

98

165 Ludwig Saverstam Täby 1985 00:56:49 00:20:43 05:40

99

121 Mats Jansson 1945 00:56:54 00:20:48 05:41

100

179 Albin Uller 1973 00:57:06 00:21:00 05:42

101

70 Matts Arkinger 1966 00:59:07 00:23:01 05:54

102

129 christer Käck 1953 00:59:30 00:23:25 05:57

103

109 Mikael Grahm Vaxholm 1966 01:00:20 00:24:15 06:02

104

104 Johan Englund Klarna AB 1984 01:00:26 00:24:21 06:02

105

97 Sören Carlsson Grant Thornton 1948 01:01:05 00:25:00 06:06

106

166 Fabian Seitz Keesves 1980 01:01:12 00:25:06 06:07

107

112 Alistair Hails 1972 01:01:13 00:25:08 06:07

108

185 Robert von Dardel 1950 01:03:05 00:26:59 06:18

109

184 Peter Widenberg 1985 01:03:49 00:27:44 06:22

110

76 Jan Axdorph 1951 01:03:53 00:27:48 06:23

111

155 Tobias Persson Stockholm 1977 01:04:18 00:28:13 06:25

112

78 Mattias Bendtsen 1976 01:05:37 00:29:31 06:33

113

164 Göran Sandström Österskär 1966 01:17:23 00:41:17 07:44

114

66 Peter Andersson Vaxholm 1962 01:26:16 00:50:11 08:37
Herrar 5km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Distrikt Tid Tid Efter Pace

1

417 Johnny Sellvén Gymvaruhuset 1981 00:17:36 03:31

2

394 Tyson Aiken Cottage Grove Track Club 1976 00:19:14 00:01:38 03:50

3

403 Björn Jonsson Mornington hotel health club bromma. 1978 00:20:11 00:02:34 04:02

4

405 Ole Kling Järna 1969 00:20:27 00:02:51 04:05

5

401 Fabian Fischer Skarpö 1968 00:21:52 00:04:15 04:22

6

404 Ola Karlsson Swedbank 1984 00:22:02 00:04:25 04:24

7

418 Peter Stenberg Sjönära 1954 00:24:58 00:07:22 04:59

8

414 dan pierre vaxholm stad 1957 00:25:01 00:07:24 05:00

9

402 Peter Henricson Vaxholms kastell 1959 00:26:10 00:08:33 05:14

10

125 Nils Jurquete de la Salle NIANA 1958 00:26:10 00:08:33 05:14

11

396 Lars Andersson IK Akele 1952 00:27:54 00:10:17 05:34

12

416 Putte Sandgren PRfekt Kontor 1972 00:27:59 00:10:22 05:35

13

420 Anders Östmar PRfekt Kontor 1972 00:27:59 00:10:22 05:35

14

397 Martin Brantberger Vaxholm 1968 00:28:33 00:10:57 05:42

15

342 Rolf Ruud Vaxholms kastell 1955 00:29:07 00:11:30 05:49

16

395 Anders Almer 1966 00:31:14 00:13:37 06:14

17

398 Martin Cederström Vaxholm 1964 00:31:52 00:14:16 06:22

18

393 Ove Ahlström Ahlström Fastigheter 1954 00:31:52 00:14:16 06:22

19

409 Arne Martinsson 360-IT 1955 00:32:59 00:15:23 06:35

20

413 Nicklas Persson Vaxholms kastell 1979 00:34:27 00:16:50 06:53

21

392 Lars Aggestedt Vaxholms Kastell 1964 00:35:02 00:17:26 07:00

22

406 Henri Kudjoi Vaxholm 1977 00:36:20 00:18:44 07:16

23

400 Christer Ericson Vaxholm 1956 00:37:12 00:19:35 07:26

24

399 Joachim Ekenberg 1960 00:52:22 00:34:45 10:28
P10 1800m

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Distrikt Tid Tid Efter Pace

1

510 Oskar Edlund 2002 00:06:47 03:46

2

515 Svante Tedborn 2002 00:07:45 00:00:57 04:18

3

553 Victor Persson VTK 00:07:49 00:01:01 04:20

4

514 Casper Pratt 2003 00:08:09 00:01:21 04:31

5

511 Eldor Hennermark 2002 00:08:39 00:01:52 04:48

6

513 Linus Nilsson 2003 00:08:45 00:01:58 04:52

7

555 Oskar Beck 00:08:48 00:02:00 04:53

8

552 Isac Persson VTK 00:10:15 00:03:28 05:41
P12 1800m

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Distrikt Tid Tid Efter Pace

1

516 William Persson 2000 00:08:47 04:52
P8 900m

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Distrikt Tid Tid Efter Pace

1

531 Johan Fochsen 2004 00:03:51 04:17

2

557 Felix Carlsson 00:04:01 00:00:09 04:28

3

538 Loui Pratt 2004 00:04:03 00:00:11 04:30

4

529 Henrik Edlund 2005 00:04:04 00:00:12 04:31

5

534 Leo Karlöf 2004 00:04:08 00:00:16 04:36

6

559 Jakob Liljander 00:04:23 00:00:31 04:52

7

558 Wille Carlsson 00:04:34 00:00:42 05:05

8

533 Baldur Hennermark 2004 00:04:41 00:00:49 05:12

9

525 Emil Ahrén 2005 00:04:53 00:01:01 05:25

10

530 Leo Ellerud 2004 00:04:56 00:01:04 05:29

11

512 david lundsten 2005 00:04:58 00:01:06 05:31

12

556 Klas Ullerstam 00:04:58 00:01:06 05:31

13

539 Hugo Sellin 2006 00:05:01 00:01:09 05:35

14

532 Theo Garpefors 2006 00:05:04 00:01:13 05:38

15

560 Oscar Yngvesson 00:05:43 00:01:51 06:21

16

526 Joseph Airey 2006 00:05:51 00:01:59 06:30

17

527 Noel Alexis 2005 00:06:08 00:02:16 06:49

18

535 Hugo Linder Blind 2005 00:06:19 00:02:27 07:01
Pojkar upp till och med 16år 10km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Distrikt Tid Tid Efter Pace

1

193 Jack Haking 1996 00:46:52 04:41

2

194 Carl Levinson Täby IS 2000 00:55:16 00:08:24 05:31

3

192 Erik Appelqvist Team Thunblad 1996 00:57:31 00:10:39 05:45
Pojkar upp till och med 16år 5km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Distrikt Tid Tid Efter Pace

1

428 Fredrik Tvinghagen 1999 00:21:29 04:17

2

427 Erik Söderlund Täby 1999 00:22:32 00:01:02 04:30

3

432 Max Liljander 00:23:18 00:01:48 04:39

4

422 Christoffer Ericson Vaxholm 2000 00:24:16 00:02:46 04:51

5

429 Erik Voss-Schrader 2000 00:24:23 00:02:53 04:52

6

425 Malte Lindell Trosabygdens OK 2000 00:25:15 00:03:45 05:03

7

426 Tor Lundberg Vaxholms Roddförening 1999 00:25:20 00:03:50 05:04

8

424 Nils Lindell Trosabygdens OK 2000 00:25:27 00:03:57 05:05

9

421 Hampus Engwall 2000 00:25:50 00:04:20 05:10
Stavgång 2 km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Distrikt Tid Tid Efter Pace

1

434 Susanne Schön 00:13:04 06:32

2

454 Sara Luukinen Jeppsson 1982 00:14:20 00:01:15 07:10

3

451 Ida Hyppel 1982 00:14:20 00:01:16 07:10

4

455 Catrin Moberg 1963 00:14:45 00:01:41 07:22

5

561 Lotta Romfelt Kullman 00:16:23 00:03:18 08:11

6

460 kenth Öhman vaxholm moderatern 1950 00:16:31 00:03:26 08:15

7

456 Erika Moberg 1999 00:16:34 00:03:29 08:17

8

453 Jonathan Lindblom 2003 00:18:04 00:04:59 09:02

9

452 Trevor Kwoba Resursteamet Danderyd 1986 00:24:05 00:11:00 12:02

10

204 Hanif Hosseini Svensexa 00:30:22 00:17:17 15:11

11

459 Maria Urbäck Sandström Österskär 1970 00:34:02 00:20:58 17:01